1396/03/03 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مقدمه Umorph

هدف از این آموزش نشان دادن قابلیت Umorph در ابزار RBF-Morph است. این ویژگی این اجازه را می دهد که در طول یک حل گذرای دینامیک سیالات محاسباتی، حرکت تعریف شده توسط یک حل تغییر شکل (morphed solution) را کنترل کنیم. RBF Morph یک ابزار برای بهبود هندسه و مش بر اساس radial basis function می باشد. این ابزار در انسیس فلوئنت ANSYs Fluent  وجود دارد. در واقع با استفاده از برنامه RBF Morph شما قادر خواهید بود که بدون تولید شبکه محاسباتی و یا مش مجدد، آن را بهینه سازی کنید. در نتیجه علاوه بر بهینه سازی مسئله خود در زمان و هزینه صرفه جویی کرده اید.

شما می توانید بهینه سازی شکل را با استفاده از مش Morpher ( مش مورفر ) در انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT و نقاط طراحی (design points) در انسیس ورک بنچ  ANSYS Workbench انجام دهید. شما می توانید از مش Morpher در انسیس ورک بنچ برای بهینه سازی شکل و بهبود ویژگی های طراحی سیستم خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یکنواختی جریان در یک مجرا را بهبود دهید و یا نیروی درگ را در یک جریان آشفته مینیمم کنید. برای استفاده از مش Morpher شما به مراحل زیر را نیاز دارند. درست کردن هندسه، مش بندی، مشخص کردن پارامترهای کنترل. سپس، مش Morpher به طور خودکار تغییرات را به هندسه و مش در حلگر اعمال خواهد کرد.

Umorph و قابلیت آن در ابزار RBF-Morph

این آموزش نشان می دهد که چگونه حرکت را با استفاده از تابع umorph کنترل کنیم. این آموزش برای به دست آوردن دانش از قابلیت Umorph در ابزار RBF-Morph بسیار مفید است. این قابلیت مارا قادر می سازد که حرکت مش را در طول یک حل گذرای CFD تولید کنیم. این امر با استفاده از یک morphed solution که قبلا تولید شده انجام می پذیرد.

توضیح مسئله Umorph و قابلیت آن در ابزار RBF-Morph

هندسه مدل شامل یک مکعب کامل است که یک جعبه در تونل باد مجازی غوطه ور است. لبه های مکعب به طول یک متر هستند و سطوح آن، به نام Cube، به موازات صفحات تونل باد در پیکربندی پایه هستند. تونل باد به طول ۱۰ متر، عرض ۵ متر و ارتفاع ۳ متر می باشد. مکعب است که بر روی سطح زمین در فاصله ۳ متری از ورودی تونل باد و ۶ متری از خروجی آن قرار داده شده است.

با استفاده از مدل توضیح داده شده و اختصاص دادن شرط مرزی دیوار برای دیواره های جانبی، نشان داده شده که چگونه حرکت دیواره های جانبی باعث جریان یافتن سیال می شود. یک حرکت سینوسی به سطح جعبه توسط morphed solution اعمال شده است.

شما میتوانید در دانلود فایل های آموزش، فایل های زیر را مشاهده کنید.

(morphed solution files (move-x.rbf and move-x.sol

(scheme file (my-scheme.scm

(other utility files (umorph-init.jou and zoom.vw

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی و بهبود هندسه ها و مش بندی های خود با ابزار RBF Morph با ما تماس بگیرید.

شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل های آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube