1396/03/02 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مقدمه RBF Morph

RBF Morph یک ابزار برای بهبود هندسه و مش بر اساس radial basis function می باشد. این ابزار در انسیس فلوئنت ANSYs Fluent  وجود دارد. در واقع با استفاده از برنامه RBF Morph شما قادر خواهید بود که بدون تولید شبکه محاسباتی و یا مش مجدد، آن را بهینه سازی کنید. در نتیجه علاوه بر بهینه سازی مسئله خود در زمان و هزینه صرفه جویی کرده اید.

این آموزش، به شما خواهد آموخت که چگونه بهینه سازی شکل را با استفاده از مش Morpher ( مش مورفر ) در انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT و نقاط طراحی (design points) در انسیس ورک بنچ  ANSYS Workbench انجام دهید. شما می توانید از مش Morpher در انسیس ورک بنچ برای بهینه سازی شکل و بهبود ویژگی های طراحی سیستم خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یکنواختی جریان در یک مجرا را بهبود دهید و یا نیروی درگ را در یک جریان آشفته مینیمم کنید. برای استفاده از مش Morpher شما به مراحل زیر را نیاز دارند. درست کردن هندسه، مش بندی، مشخص کردن پارامترهای کنترل. سپس، مش Morpher به طور خودکار تغییرات را به هندسه و مش در حلگر اعمال خواهد کرد.

استفاده از RBF Morph برای یک تونل باد سه بعدی

این آموزش RBF Morph  با نام “تونل باد سه بعدی” با هدف ارائه دستورالعمل برای تنظیم کردن و حل یک مسئله مورف (Morph) و یا بهبود برای کار ارائه شده است. برای رسیدن به این هدف،  در این بخش استفاده عملی از دستورات اساسی و ویژگی های از کد شرح داده خواهد شد، و همه مراحل پیش بینی شده برای انجام تجزیه و تحلیل Morph  با توجه به ابزار RBF Morph  بررسی خواهد شد. تمامی موارد فوق به همراه فایل های اجرایی انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) و انسیس فولئنت (ANSYS Fluent) در فایل دانلودی قرار داده شده اند.

این آموزش نشان می دهد که چگونه به انجام موارد زیر:

تعریف نقاط منبع (source points) با استفاده از روش های مختلف؛

پیش نمایش نقاط منبع در آغاز مطالعه و ساختار بهبود یافته؛

تولید و بررسی راه حل؛

فرا خوانی یک راه حل موجود و تنظیم آن؛

لیست سطوح که به طور موثر درگیر عمل encap شده اند؛

دست یابی به تست Morph و ذخیره راه حل تنظیم شده؛

تنظیم مجدد یک راه حل؛

تنظیم یک راه حل با چند بهبود یا Morph؛

 

توضیح مسئله RBF Morph برای یک تونل باد سه بعدی

این آموزش برای به دست آوردن ویژگی های اساسی RBF Morph مفید است. مسئله مورد مطالعه یک مسئله ساده شده آیرودینامیکی خارجی است. هندسه مدل شامل یک مکعب کامل است که یک جعبه در تونل باد مجازی غوطه ور است. لبه های مکعب به طول یک متر هستند و سطوح آن، به نام Cube، به موازات صفحات تونل باد در پیکربندی پایه هستند. تونل باد به طول ۱۰ متر، عرض ۵ متر و ارتفاع ۳ متر می باشد. مکعب است که بر روی سطح زمین در فاصله ۳ متری از ورودی تونل باد و ۶ متری از خروجی آن قرار داده شده است.

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی و بهبود هندسه ها و مش بندی های خود با ابزار RBF Morph با ما تماس بگیرید.

شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل های آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi