پدیده کاویتاسیون درون توربین آبی فرانسیس به کمک مدل چندفازی VOF

 

 

 

 

 

 

 

یکی از رایج ترین کاربردهای مهندسی مکانیک سیالات طراحی توربوماشینها است. برخی از توربوماشین‌ها مانند پمپ و کمپرسور وظیفه انتقال انرژی به سیال را داشته تا در ازای مصرف انرژی، سیال را از جایی به جای دیگر منتقل کنند. برخی دیگر از توربوماشین‌ها وظیفه استخراج انرژی از سیال را بر عهده دارند. در میان این دسته از توربوماشین‌ها که توربین های آبی و بادی در این دسته قرار می گیرند، توربین فرانسیس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و یکی از مهمترین توربین‌های آبی مورد استفاده در صنعت می باشد.

این توربین از نوع توربین عکس العملی بوده و جهت جریان در آن هم محوری و هم شعاعی است. امروزه توربین فرانسیس به طور گسترده ای برای تولید برق استفاده می شود و یکی از رایج ترین توربین های آبی در صنعت می باشند.

در این پروژه سعی شده شده است رفتار سیال هنگام عبور از این توربین بررسی شود. یکی از مهمترین پدیده هایی که در اینگونه جریان ها مشاهده می شود، اثر کاویتاسیون به خاطر کاهش فشار ناگهانی سیال می باشد. در این پروژه سعی شده است پدیده کاویتاسیون در توربین فرانسیس نیز مورد بررسی قرار گیرد.

در این تحلیل سعی شده است پدیده کاویتاسیون درون توربین آبی فرانسیس به کمک مدل چندفازی VOF توسط نرم افزار ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی پدیده کاویتاسیون درون توربین آبی فرانسیس به کمک مدل چندفازی VOF

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi
you tube