نانوسیال Al2O3 در مبدل حرارتی تک لوله ای همراه با یک نوار مارپیچ در وسط

 

 

 

 

 

 

 

همواره انتقال انرژی و خصوصا گرما یکی از مهمترین مواردی بوده که در بسیاری از زمینه های زندگی بشر توجه زیادی به آن شده است. یکی از مهمترین و درعین حال کم هزینه ترین روشهای انتقال گرما، استفاده از سیالات بوده است. انتقال گرما به وسیله سیال در یک کانال یا لوله به یک سیال دیگر یکی از بهترین روشهای انتقال گرما به شمار می رود. وسیله‌ای که برای این تبادل گرما به کار می‌رود «مبدل گرمایی» می‌گویند. مبدل‌های گرمایی معمولاَ بر حسب آرایش جریان و نوع ساخت رده‌ بندی می شوند.

نتایج تجربی نشان می‌دهد که افزودن نانوذرات به سیال پایه باعث افزایش چشمگیر ضریب انتقال حرارت رسانش در نانوسیال می‌شود. بنابراین نانوسیال‌ها گزینه‌های مناسبی برای استفاده درکاربردهای انتقال حرارت به شمار می‌روند.

در این پروژه به شبیه سازی جریان در یک مبدل حرارتی استوانه ای با نوار مارپیچ در وسط لوله مبدل جهت بررسی میزان انتقال حرارت نانوسیال Al2O3  پرداخته ایم. هدف از ایجاد نوار مارپیچ افزایش سطح تماسی سیال و همچنین افزایش توربولانسی جریان می شود که نتیجه آن افزایش میزان انتقال حرارت می شود.

در این تحلیل سعی شده است جریان در داخل یک مبدل حرارتی تک لوله با نوار مارپیچ توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

انتقال حرارت نانوسیال Al2O3 در مبدل حرارتی تک لوله ای همراه با یک نوار مارپیچ، شبیه سازی توسط فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi