شبیه سازی مبدل حرارتی صفحه ای موازی توسط نرم افزار انسیس فلوئنت

 

 

 

 

 

 

 

در صنعت پدیده انتقال حرارت در بسیاری از پروسه ها وجود داشته و نقش بیسار مهمی را در راندمان خروجی فرایند صنعتی موردنظر ایفا می کند. حال این انتقال حرارت می تواند شامل گرمایش یا سرمایش قسمتی یا تمامی فرایند صنعتی باشد. مبدل های حرارتی متفاوتی بسته به نوع کاربرد در صنعت استفاده می­شوند و یکی از انواع مهم آنها مبدل حرارتی صفحه‌ای است. مبدل حرارتی صفحه‌ای از صفحات نازک فلزی با سطوح بزرگ برای انتقال حرارت بهتر بین سیال سرد و گرم تشکیل شده است.

جریان‌های سرد و گرم از بین صفحات در جهت های مخالف هم حرکت می‌کنند. نکته قابل توجه در مورد مبدل ها، عملکرد بهتر مبدل های حرارتی صفحه‌ای از دیگر مبدل ها می باشد. آنها حجم کمی را اشغال کرده و افزایش سطح انتقال حرارت در اینگونه مبدل ها به راحتی قابل انجام می باشد. شبیه سازی جریان سیال همراه با انتقال حرارت در مبدل حرارتی صفحه‌ای می تواند کمک زیادی به طراحی هرچه بهتر مبدل‌ها و همچنین افزایش راندمان خروجی آن‌ها کند.در شبیه سازی مبدل حرارتی صفحه ای ما باید به پدیده هایی از قبیل: افت فشار، اصطکاک، توزیع دما، اثرات اغتشاش و انتقال حرارت کلی توجه ویژه داشته باشیم.

در این تحلیل سعی شده است جریان انتقال حرارت سیال در یک مبدل حرارتی صفحه ای موازی توسط نرم افزار  ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های 09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید

شبیه سازی انتقال حرارت مبدل حرارتی صفحه ای موازی در انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi