شبیه سازی و بررسی انجماد و ذوب شدن آب درون لوله­ های کف اتاق

 

 

 

 

 

 

 

مبحث تهویه مطبوع در ساختمان یکی از مهمترین مباحث در مهندسی تاسیسات و همچنین مهندسی مکانیک به شمار می رود. طراحی سیستم تهویه کارآمد و در عین حال به صرفه از لحاظ اقتصادی همواره از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. این امر موجب شده است تا طراحی های متنوعی در این زمینه صورت گیرد. یکی از جدیدترین متد های مورد استفاده در سیستم تهویه ساختما، روش گرمایش و سرمایش از کف به صورت انجماد و ذوب می باشد که در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

در این تحلیل سعی شده است انجماد و ذوب شدن آب درون لوله­ های کف اتاق به کمک حلگر Pressure Based توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی و بررسی انجماد و ذوب شدن آب درون لوله­ های کف اتاق توسط انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi