شبیه سازی محفظه احتراق در موتور توربین گازی

در بیست سال گذشته، افزایش چشم گیری در استفاده از توربین های گازی در صنایع مختلف، نیروگاها، هواپیماها و راکت ها رخ داده است. بازده توربین ها مستقیما بر روی مصرف سوخت تاثیر گذار است و افزایش بازده هزینه ها را به شدت کاهش می دهد. توربین گازی از بخش های مختلفی از جمله: ورودی هوا، کمپرسور برای افزایش فشار هوا، محفظه احتراق که در آن سوخت و هوا ترکیب شده و اشتعال صورت می گیرد، توربین برای استخراج انرژی و در آخر خروجی گازها، تشکیل شده است. برای افزایش بازده توربین های گازی ما باید تک تک اجزا و قسمت ها را بررسی کنیم. احتراق در محفظه یکی از مهمترین بخش ها در توربین گازی است. جریان درون محفظه احتراق شامل واکنش شیمیای نیز هست. بنابراین طراحی محفظه احترق بسیار مهم است. آنالیز دینامیک سیلات محاسباتی محفظه احتراق کاملا ضروری است و کمک می کند تا نحوه احتراق و الگو های جریان را بتوان بسیار بهتر شناخت. نتایج شبیه سازی ها هزینه ساخت را کاهش خواهد و با افزایش بازده می توانیم به محیط زیست سالم تر کمکم کنیم.

در این پروژه شبیه سازی محفظه احتراق و احتراق در یک موتور توربین گازی انجام شده است. این محفظه احتراق مربوط به توربین گازی V94.2 زیمنس با توان اسمی ۱۵۹ مگاوات و راندمان ۳۴٫۹ درصد می باشد که یکی از توربین گازهای کلاس سنگین محسوب می شود که به طور گسترده ای در نیروگاههای گازی و سیکل ترکیبی کشور جهت به حرکت درآوردن مولدهای نیرو مورد استفاده قرار گرفته است. این توربین در ایران توسط شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) و تحت لیسانس  شرکت زیمنس آلمان تولید می گردد. سوخت مورد استفاده آن سوختهای مایع، گازوئیل و سوخت سنگین مازوت و سوختهای گازی با ارزش های حرارتی متنوع به ویژه گاز طبیعی می باشد.

در این تحلیل سعی شده است تا احتراق را در محفظه احتراق توربین گازی V94.2 زیمنس که در ایران توسط شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) و تحت لیسانس شرکت زیمنس آلمان تولید می گردد، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های 09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید

شبیه سازی محفظه احتراق در موتور توربین گازی توسط فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi