شبیه سازی جریان نانو سیال و اثرات میدانهاي الکتریکی بر جریان نانوسیال

 

 

 

 

 

 

 

 

بهینه‌سازي فرایند خنک کاري به وسیله ي سیال ها در بسیاري از صنایع مانند صنعت تولید توان، حمل و نقل، ماشینکاري و الکترونیک بسیار مهم می باشد. تجهیزات انتقال حرارت مربوطه جهت رسیدن به راندمان بالاتر نیازمند کوچک سازي تجهیزات و افزایش شدت انتقال حرارت به ازاي واحد سطح می باشند. انتقال حرارت در بسیاری از فرآیندهای صنعتی نقش مهمی ایفا می‌کند. بهینه سازی مصرف انرژی نیز بسیار مورد توجه می‌باشد. برای بهبود انتقال حرارت روش هایی فعال و کنش پذیر وجود دارد. اعمال میدان الکتریکی و نانو سیال به ترتیب جزء روش‌های فعال و کنش‌پذیر می‌باشند. نانوسیال از پراکنده شدن ذرات نانو در سیال پایه که معمولا هدایت حرارتی پایینی دارند بدست می‌آید. این ذرات بوسیله افزایش سطح انتقال حرارت، ایجاد اغتشاش و افزایش هدایت حرارتی در افزایش انتقال حرارت بسیار موثر می‌باشند.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان نانو سیال و اثرات میدانهاي الکتریکی بر جریان نانوسیال، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان نانو سیال و اثرات میدانهاي الکتریکی بر جریان نانوسیال

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi