شبیه سازی جریان سیال در یک فن محوری همراه با استاتور

 

 

 

 

 

 

 

 

فن ها قلب تپنده سیستم بوده و نقش بسزایی در فرایند تولید در صنایع ایفا می کنند. طراحی فن مناسب بامنحنی عملکرد مطلوب و متریال منطبق با نیاز فرایند ، مهمترین اصل می باشد . فن محوری ، به هواكشي گفته مي‏شود كه در آن جريان هوا اساساً موازي محور پروانه است. پروانه‏ داراي مقطع ايرفويل است و درون يك محفظه استوانه‏اي دوران مي‏كند. راندمان اين‏گونه هواكش‏ها حدود 70% الي 80% مي‏باشد و در برخي طرح‏هاي مخصوص حتي به 90% نيز مي‏رسد. در شرايط مساوي كاركرد، يك فن جريان محوري كوچكتر از يك فن گريز از مركز خواهد بود.

طراحی و ساخت فن به عنوان توربو ماشین، نیازمند درک عمیق تجربی و دانش کافی در علم مكانيك سيالات است. موضوع طراحی و ساخت هواکش های صنعتی در واقع چكيده و تلفيق هوشيارانه‌اي بين تئوري و تجربه است. ارکان طراحی فن، دبی و فشاری است که می بایست توسط ماشین با بهترین راندمان تبدیل انرژی تامین شود.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان سیال در یک فن محوری همراه با استاتور توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان سیال در یک فن محوری همراه با استاتور

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi