شبیه سازی جریان دوفازی آب و هوا درون یک کانال دوبعدی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امروزه جریان های دو فازی و چند فازی با اهمیتی روز افزون در گستره‌ی وسیعی از سیستم‌های مهندسی شامل طراحی بهینه و اجرای ایمن عملیات‌ها همراه هستند. البته این به معنی محدود بودن این پدیده به فناوری صنعتی مدرن نیست و جریان های چند فازی را می‌توان در سیستم‌های بیولوژیکی و پدیده‌های طبیعی نیز مشاهده نمود. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این نوع جریان‌ها به صورت زیر دسته بندی شده اند:

سیستم‌های نیروگاهی: رآکتورهای هسته ای آب تحت فشار، بویلر و اواپراتور نیروگاه‌ها، ژنراتورهای MHD، موتورهای احتراق داخلی، موتورهای جت، موشک‌های با پیشرانه جامد یا مایع و غیره.

سیستم‌های انتقال حرارت: مبدل‌های حرارتی، اواپراتورها، کندانسورها، برج‌های خنک کن، خشک کننده‌ها، سیستم‌های سرمایش و غیره.

سیستم‌های انتقالی: پمپ‌ها، اجکتورها، خطوط لوله انتقال ترکیبات نفت و گاز و غیره.

سیستم‌های کنترل محیط: تهویه کننده‌ها، کولرها، جمع کننده‌های ذرات، کنترل کننده‌های آلودگی هوا و غیره.

سیستم‌های بیولوژیکی: سیستم‌های قلبی-عروقی، سیستم‌های تنفسی، جریان خون و غیره.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان دوفازی آب و هوا درون یک کانال دوبعدی با استفاده از مدل چندفازی  توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

جریان دوفازی آب و هوا درون یک کانال دوبعدی-شبیه سازی

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi