شبیه سازی جریان نانوسیال و اثرات میدانهاي مغناطیسی بر جریان نانوسیال مغناطیس شونده

 

 

 

 

 

 

 

 

بهینه‌سازي فرایند خنک کاري به وسیله ي سیال ها در بسیاري از صنایع مانند صنعت تولید توان، حمل و نقل، ماشینکاري و الکترونیک بسیار مهم می باشد. تجهیزات انتقال حرارت مربوطه جهت رسیدن به راندمان بالاتر نیازمند کوچک سازي تجهیزات و افزایش شدت انتقال حرارت به ازاي واحد سطح می باشند. سیالهایی نظیر آب و اتیلن گلیکول با توجه به خواص حرارتی پایینشان، توانایی محدودي درانتقال حرارت دارند. برعکس، فلزها داراي ضریب رسانش حرارتی تا سه برابر بیشتر از سیال هاي مذکور می باشند. ایده ترکیبی از این دو ماده براي تولید محیط انتقال حرارتی که شبیه به سیال عمل کند و رسانش گرمایی فلزات را داشته باشد، بر این اساس شکل گرفته است. اما مشکلاتی نظیر گرفتگی و سائیدگی مجاري حرکت سیال، ته نشینی سریع و افت فشار بیش از حد را به همراه داشته اند. یکی از روشهاي مناسب براي حل این مشکل استفاده از سیال مغناطیسی و میدان مغناطیسی است. نانوسیال هاي مغناطیسی یا فروسیال ها در واقع گونه‌ي خاصی از نانوسیال ها هستند که در آنها نانوذرات مغناطیسی با ابعادي در حدود 3 تا 15 نانومتر بطور پایدار در یک سیال پایه  نظیر آب و یا نفت پراکنده شده اند. با اعمال میدان مغناطیسی در جهت و شدت هاي مختلف میتوان تا حدودي رفتار هیدرودینامیکی و حرارتی این سیالها را کنترل کرد. این یک مزیت مهم براي این گونه از نانوسیال ها به شمار می‌آید.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان نانو سیال و اثرات میدانهاي مغناطیسی بر جریان نانوسیال مغناطیس شونده، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان نانوسیال و اثرات میدانهاي مغناطیسی بر نانوسیال مغناطیس شونده

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi