شبیه سازی حرکت جسم مکعبی غوطه­ ور در آب توسط نرم افزار انسیس فلوئنت

 

 

 

 

 

 

 

 

همواره بررسی حرکت جسم غوطه­ ور درون یک سیال برای مهندسان حائز اهمیت بوده و هست. زیرا نتایج این بررسی تاثیر مستقیم بر طراحی سازه مانند انتخاب مواد، طراحی آیرودینامیکی و … خواهند داشت. برای اشاره به مثال­ هایی از اجسام غوطه ور در سیال می­توان از حرکت پرندگان در هوا، حرکت زیر دریایی­ها، حرکت اتومبیل­ها و …. نام برد. در نتیجه­ ی حرکت جسم، نیروهایی از طرف سیال به آن وارد می­شوند که می­تواند بسته به شرایط مطابق و یا مخالف میل ما باشد. هدف اصلی طراحی، بهینه­سازی این نیروهاست.

در این پروژه شبیه سازی حرکت جسم مکعبی غوطه­ ور در آب با استفاده از نرم ­افزار ANSYS  شبیه سازی و بررسی می­گردد. این تحلیل در شرایط گذرا و برای حالت های مختلف و همینطور هندسه­ های مختلف شامل استخر دو بعدی، استخر سه بعدی و لوله دو بعدی انجام می­شود.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی حرکت جسم مکعبی غوطه­ ور در آب توسط نرم افزار انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi