شبیه سازی جریان هوا پیرامون روتور ناسا 37

کمپرسورهای محوری به طور گسترده در اکثر کاربردهای آیرودینامیکی به کار می روند. هرچند که عملکرد آنها در چنین سیستم هایی به علت بوجود آمدن ناپایداری جریان سیال در دبی های جرمی کم محدود  می گردد. این ناپایداریها منجر به ایجاد سرج و واماندگی دورانی می گردد. آزمایشها و محاسبات عددی، دو روشی هستند که جهت بررسی این پدیده های نامطلوب آیرودینامیکی به کار می روند.

جریان واقعی درون کمپرسور سه بعدی و کاملا آشفته می باشد. علت آن هندسه پیچیده، لزجت و سرعت بالای جریان درون کمپرسور می باشد. از این رو برای تحلیل و شناخت صحیح جریان سعی می شود که میدان جریان در کمپرسور به صورت سه بعدی تحلیل شود. با توجه به پیشرفت روش های عددی و پیشرفت چشمگیر در زمینه سخت افزار محاسباتی این قابلیت وجود دارد که بتوان جریان درون کمپرسور را به صورت سه بعدی شبیه سازی و تحلیل کرد و پس از آن راهکارهایی برای کاهش افت ها و افزایش بازده ارائه کمپرسور کرد.

یکی از اهداف دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) برای توربوماشین ها، بررسی و تحلیل برخی عملکردهای آن مانند نسبت فشار، راندمان و نوع جریان عبوری و … می باشد . روتور 37 ناسا یکی از معروفترین روتور های مورد استفاده در تست های کمپرسورهای جریان محوری می باشد که به وسیله مرکز تحقیقات لویس ناسا طراحی شده است. این روتور بیانگر ساختار جریان ویسکوز سه بعدی پیچیده در تیغه های کمپرسور با جریان گذرنده به صورت محوری می باشد. روتور 37 ابتدا در سال 1970 به عنوان قسمتی از یک برنامه تحقیقاتی برای یک کمپرسور جریان محوری چهار مرحله ای طراحی و مورد آزمایش قرار گرفت.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان هوا پیرامون روتور ناسا 37 توسط نرم افزار ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع می توانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های 09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید

شبیه سازی روتور ناسا ۳۷ در نرم افزار انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi