شبیه سازی جریان دوفازی هوا و آب در سرریز جانبی لبه پهن با شیب جانبی

 

 

 

 

 

 

 

 

سرريز لبه پهن يك سازه آبشاري با يك تاج افقي، به‌اندازه كافي طولاني در جهت جريان می‌باشد، كه خطاي ناشي از توزيع فشار هیدرو استاتیکی بر روي آن به دليل شتاب ناشي از جريان شعاعي آن قابل صرف‌نظر كردن می‌باشد. اين سرريزها به‌گونه‌ای عمل می‌کنند كه، جريان در بالادست آن زيربحراني و بر روي آن فوق بحراني خواهد شد، درنتيجه يك مقطع كنترل جريان در بالادست آن ايجاد می‌گردد. از خصوصيات این‌گونه سرريزها اين است كه، در فاصله كوتاهي از تاج سرريز، خطوط جريان تقریب موازي می‌باشد.

در اين نوع سرريزها، لبه سرريز به‌اندازه كافي پهن بوده و در مقايسه با ساير ابعاد، داراي اندازه قابل‌ملاحظه‌ای می‌باشد. تاج سرريزهاي لبه پهن، افقي و يا داراي انحناء خاصي بوده و اگرچه براي اندازه‌گیری دبي نيز مورداستفاده قرار می‌گیرند اما بيشتر به‌عنوان سرريز سدها و گاه به‌عنوان خود سد (درصورتی‌که آب مجاز به گذشتن از روي آن باشد) به كار می‌روند و درهرحال می‌توان در مواقع لزوم براي ذخيره نمودن حجم‌های زياد آب و ارتفاع‌های بال، از سرريزهاي لبه پهن استفاده نمود.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان دوفازی هوا و آب در سرریز جانبی لبه پهن با شیب جانبی، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان دوفازی هوا و آب در سرریز جانبی لبه پهن با شیب جانبی

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi