شبیه سازی جریان دوفازی روی سطح سیلندر توسط انسیس فلوئنت

 

 

 

 

 

 

 

 

تغییر فاز (در جریان دوفاز) یک سیال یا جریان‌هایی که از چند سیال با فاز های متفاوت تشکیل شده اند، از مهمترین مسائل رایج در علم مکانیک سیالات می‌باشد. بررسی تاثیر هرکدام از فازها بر یکدیگر و یا اندازه‌گیری میزان تغییر یک ماده از فازی به فاز دیگر میتواند کمک بزرگی در فهم و تحلیل بسیاری از مسائل مربوط به طبیعت و صنعت داشته باشد. به همین منظور همواره سعی شده است جریان های چندفازی در هر زمینه و هر هندسه ای مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد. با توجه به ماهیت این اندرکنش، شبیه سازی و تحلیل این پدیده می تواند نقش بزرگی در فهم تاثیرات آن داشته باشد.

سیلندر‌ها از جمله هندسه هایی به شمار می‌روند که در صنعت به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از این رو در این پروژه سعی شده است تا جریان دوفازی روی دو سیلندر به صورت دو بعدی در نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

جریان دوفازی روی سطح سیلندر شبیه سازی و تحلیل در فلوئنت

 

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi