شبیه سازی جریان درون یک اجکتور دو فازی به کمک مدل VOF

 

 

 

 

 

 

 

اجکتور دستگاهی برای مکش، انتقال، تراکم و يا اختلاط گازها، بخارات، مايعات و حتی ذرات جامد می باشد که در آن انرژي پتانسيل يک سيال محرک (گاز يا مايع) فشار بالا با گذشتن از يک نازل، به انرژي جنبشی تبديل شده و با کاهش فشار استاتيک می تواند ماده ثانويه ای را مکش کند. در نتيجه سيال محرک و ماده ثانويه در ديفيوزر با يکديگر مخلوط شده و متراکم می گردند.چون اعمال تغییرات فشار و سرعت داخل این وسیله به خاطر حرکت سیال در داخل کانال های واگرا و همگراست. لذا آن را جزء دسته کمپرسورهای سیالی می دانند. گاهی اجکتور را جت اجکتور می نامند. دلیل این نامگذاری فوران یا حالت پرتاب سیال در قسمت ورودی و خروجی آن است.

اجکتورها گازها و بخارات را زمانیکه اختلاط گازها یا بخارات با سیال اولیه امکانپذیر باشد ؛ از یک فضای خالی خارج کرده و آن ها را برای تخلیه کردن در یک فشاری بالاتر متراکم می نماید.

با توجه به خاصیت اختلاط شوندگی در اجکتورها، جریانات چندفازی زیادی در آنها اتفاق می افتد. بنابراین شبیه سازی رفتار جریانات در اجکتورها می تواند کمک بزرگی به بررسی و تحلیل بهتر اینگونه از ماشین های سیالی باشد.

در این پروژه سعی شده است تا جریان دو فازی آمونیاک بخار و مایع در یک اجکتور دوفازی به کمک مدل VOF توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان درون یک اجکتور دو فازی توسط نرم افزار انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi