شبیه سازی جریان تزریق سیال گازی در بستر ذرات جامد (بستر سیال) توسط انسیس فلوئنت

 

 

 

 

 

 

 

 

مبحث بستر سیال یکی از جدیدترین زمینه های استفاده از اتزریق گاز به درون ذرات جامد می باشدکه به تازگی مطرح شده و در میان مهندسین به خصوص متخصصان مرتبط با فرآیند های مهندسی شیمی مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

در این فرآیند، سیال گاز به درون ذرات جامد که معمولا به صورت گرانول (ذرات جامد کروی) می باشند، تزریق می شود. در این مدل که به منظور افزایش سطح تماس بین درات جامد و سیال مطرح شده است، موارد استفاده بسیاری در زمینه های مهندسی دارد. یکی از مهمترین زمینه های استفاده از این مدل تماس سطح کاتالیزور ها با سیال مورد نظر می باشد. در بسیاری از فرایند های مرتبط با زمینه ی مهندسی شیمی از این روش استفاده می شود. یکی دیگر از استفاده های بسیار مهمی این فرایند درون راکتوهای بستر سیال می باشد. درون این راکتورها نیز همواره نیاز است تا به منظور انجام فرآیند، سطح تماس سیال عامل با موادی همچون کاتالیزورها و …. افزایش یابد.

در این تحلیل سعی شده است تا شبیه سازی جریان تزریق سیال گازی در بستر ذرات جامد (بستر سیال) به صورت دو بعدی، توسط نرم افزار ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان تزریق گاز در بستر ذرات جامد (بستر سیال) توسط انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi