شبیه سازی جریان انتقال حرارت سیال درون مبدل حرارتی پوسته لوله مارپیچ

 

 

 

 

 

 

 

 

مبدل حرارتی مارپیچ یا همان مبدل حرارتی هلیکال از تعدادی کویل (تیوب یا لوله های مارپیچ) با منحنی فنر مانند تشکیل شده است که در داخل یه محفظه استوانه ای که به آن اصطلاحا پوسته گفته می شود، قرار داده می شود. برای افزایش سطح انتقال حرارت معمولا به جای یک مارپیچ از چند مارپیچ استفاده می شود. اما در بسیاری از مبدل ها تنها از یک مارپیچ استفاده می شود.

اصول کار مبدل حرارتی مارپیچ، شبیه مبدل حرارتی پوسته و لوله معمولی می باشد. تنها تفاوت بین این دو مبدل، استفاده بهینه از فضای موجود در مبدل مارپیچ می باشد.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان انتقال حرارت سیال درون مبدل حرارتی پوسته لوله مارپیچ ، توسط نرم افزار  ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان انتقال حرارت سیال درون مبدل حرارتی پوسته لوله مارپیچ

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi