شبیه سازی جریان انتقال حرارت در یک مبدل حرارتی دو لوله ای ناهمسو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مبدل حرارتی دو لوله ای که در برخی منابع با نام مبدل حرارتی تک لوله ای نیز شناخته می شود، ساده ترین نوع مبدل است که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. مبدل حرارتی دو لوله ای از دو لوله هم مرکز تشکیل شده است که یک سیال سرد و یا گرم از درون لوله داخلی و یک سیال نیز از فضای بین دو لوله حرکت می کند و تبادل حرارت از جداره لوله داخلی بین دو سیال صورت می گیرد که به آن مبدل حرارتی هم مرکز نیز گفته می شود.

مبدل حرارتی دو لوله ای از نظر نوع جریان به دو دسته جریان ناهمسو (جریان مخالف) و جریان همسو(موافق) تقسیم می شود. در نوع جریان ناهمسو سیالات جاری در خلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند و نسبت به نوع جریان همسو که هردو سیال در یک جهت حرکت می کنند، تبادل حرارتی بیشتری صورت می گیرد.

در این تحلیل سعی شده است تا جریان انتقال حرارت در یک مبدل حرارتی دو لوله ای ناهمسو ، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی جریان انتقال حرارت در یک مبدل حرارتی دو لوله ای ناهمسو

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi