تحلیل سه بعدی جریان سوپرسونیک هوا همراه با شوک در برخورد با مانع

 

 

 

 

 

 

 

 

جریان شوک سوپرسونیک در بسیاری از صنایع، به ویژه صنایع دفاعی کاربرد داشته و شبیه سازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به تغییرات چگالی سیال هوا در سرعت های بالا ( البته در محدوده خاص) و به طبع آن تغییرات روابط حاکم بر تحلیل رفتار جریان و سیال (خصوصا در زمان اتفاق افتادن شوک )، این بخش از مکانیک سیالات از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. از سوی دیگر با توجه به علاقه شدید دانشمندان به دستیابی به سرعت هایی در این محدوده به دلیل اهمیت آن در صنعت هوافضا، همواره این قسمت از مهندسی مکانیک پیشرفت های زیادی داشته است.

در این تحلیل سعی شده است جریان مافوق صوت در عبور از مانع به صورت ناپایا توسط نرم افزار Ansys Fluent  مورد شبیه سازی قرار گرفته است.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

تحلیل سه بعدی جریان سوپرسونیک هوا همراه با شوک در برخورد با مانع

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi