شبیه سازی و تحلیل تاثیر نانوذرات در انتقال حرارت در یک لوله همراه با صفحه ای مواج سینوسی در داخل لوله

 

 

 

 

 

جريان سیال و انتقال حرارت در يک محفظه، نمودهای بسیاری در طبیعت و دستگاه های مهندسی دارد. کنترل انتقال حرارت در بسیاری از سیستم های انرژی به علت بالا رفتن هزينه بسیار مشکل است. پیشرفت‌های اخیر در مهندسی مواد و توسعه فناوری‌های جدید زمینه را برای تولید ذرات با اندازه نانومتر (نانو مواد) فراهم کرده است. با پخش کردن این مواد در سیال نوع جدیدی از سیال به وجود می‌آید که نانوسیال نامیده می‌شود. ایده اصلی در این روش در واقع از همان روشِ اضافه کردن ذرات جامد به سیال گرفته شده است. نانو مواد خواص حرکتی و حرارتی سیال را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند. نانو ذرات در مقایسه با ذرات در اندازه میلی‌متر یا میکرومتر دارای سطح تماس بیشتری هستند که قابلیت انتقال انرژی را بین ذرات جامد و سیال افزایش می‌دهد. مزیت دیگر این نوع سیال کوچک بودن نانوذرات پخش شده در آن است. این ذرات دارای ممنتوم کمتری هستند که در نتیجه از خوردگی دیواره لوله‌ها و کانال‌ها جلوگیری می‌شود. امکان ته نشین شدن این ذرات بدلیل وزن کم آن کمتر است.

اکثر نانوسیال های پرکاربرد در صنعت از پراکنده کردن ذرات فلزی با ابعاد نانو و البته با هدايت حرارتی بالا (مانند مس، نقره،آلومینیوم و سیلیکون) در يک سیال پايه مانند آب، اتیلن گلیکول يا پروپیلن گلیگول ايجاد می شوند.

میدان مغناطیسی
به شاخه ای از مطالعات که به اثر متقابل بین میدان مغناطیسی و سیال هادی درحال حرکت میپردازد هیدرودينامیک مغناطیسی MHD گفته می شود. به علت کاربردهای بسیار زيادی که جريان هیدرودينامیک مغناطیسی در مسائل مهندسی از قبیل رشد کريستال در مايعات، سرمايش رآکتورهای هسته‌ای، پکیج‌های الکترونیکی، ابزارهای میکروالکترونیکی و تکنولوژی خورشیدی ايفا می‌کند، در سال های اخیر توجه بسیاری از محققان را به خود معطوف نموده است. لذا در اين پروژه به بررسی اين مورد پرداخته شده است.

در این تحلیل سعی شده است تا تاثیر نانوذرات در انتقال حرارت در یک لوله همراه با صفحه مواج سینوسی شکل در وسط لوله در حضور میدان مغناطیسی، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این تحلیل در چند حالت انجام شده است :

بررسی اثر نوع نانوذرات مورد استفاده در تحلیل

بررسی اثر میزان غلظت نانوذرات موجود در نانوسیال

بررسی اثر حضور یا عدم حضور میدان مغناطیسی

بررسی اثر تغییرات عدد رینولدز جریان

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی و تحلیل تاثیر نانوذرات در انتقال حرارت در یک لوله همراه با صفحه ای مواج سینوسی در داخل لوله

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi