شبیه سازی تاثیر استفاده از ماده تغییر فاز دهنده PCM در لوله های انتقال سیال

 

 

 

 

 

مواد تغییر فاز دهنده، Phase Change Material یا به اختصار (PCM) موادی با تركيبات آلي يا معدني هستند كه قابليت جذب و ذخيره پنهان مقادير زيادي از انرژي گرمايي را درون خود دارند. ذخيره انرژي گرمايي در اين مواد، درطي فرآيند تغيير فاز (تغيير حالت از جامد به مايع يا بالعكس) اتفاق مي افتد. اين مواد به هنگام تغيير فاز از جامد به مايع يا ازمايع به جامد، اين گرما را از محيط جذب نموده و يا به محيط پس مي دهند. مواد تغییر فاز دهنده قابليت آن را دارد كه اين انرژي نهفته گرمايي را بدون هيچگونه تغييري حتي پس از هزاران چرخه تغيير فاز، درون خود حفظ نماید.

استفاده از سیستم های ذخیره گرمای نهان با استفاده از مواد تغییر فاز دهنده PCM راه موثری برای ذخیره انرژی است و جزو منابع تجدید پذیر و جدید انرژی به حساب می آید. مواد تغییر فاز دهنده طی فرآیند ذوب، انرژی گرمایی را به صورت گرمای نهان ذخیره کرده و طی انجماد این انرژی را آزاد می کنند. با توجه به افزایش روز افزون تقاضا برای مصرف انرژی و محدودیت سوختهای فسیلی به عنوان منابع رو به اتمام و افزایش آلاینده های زیست محیطی، مسئله ی ذخیره سازی انرژی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.در این میان ساختمان ها یکی از عمده ترین مصرف کنندگان انرژی در جهان می باشند . حدود 40 % از کل انرژی مصرفی در این بخش مصرف می شود، از این میان حدود % 14 انرژی مصرفی،صرف سرمایش و گرمایش فضا می گردد. اولين گزارش ها مبني بر كاربرد اين مواد در ساختمان از 1940 به صورت نوظهور مطرح شد و سپس استفاده از اين مواد در ساختمان از دهه 1980 به صورت گسترده مورد مطالعه قرار گرفت و امروزه استفاده از آنها در صنعت ساختمان از جايگاه ويژه اي برخوردار شده است.

در این تحلیل سعی شده است تا رفتار یک ماده PCM در فضای بین دولوله ی هم محور که حاوی سیال گرم می باشند، در دوحالت لوله های حاوی ماده PCM بدون فین و همراه با فین، توسط نرم افزار Ansys Fluent بررسی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

تاثیر استفاده از ماده تغییر فاز دهنده PCM در لوله های انتقال سیال، شبیه سازی و تحلیل توسط انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi