شبیه سازی انتقال حرارت گذرا روی یک میز چرخان

 

دربسیاری از کاربرد های مهندسی با مسائل انتقال حرارت هدایت ناپایدار و گذرا مواجه می شویم.به عنوان مثال انتقال حرارت از دیواره سیلندر موتورهای احتراق داخلی از جمله مسائلی است که در آن دمای جداره با زمان تغییر میکند. مثالهای دیگری می توان برای انتقال حرارت ناپایدار در زندگی روزمره پیدا کرد.مثلا سرد شدن ناگهانی هوا و تغییرات دمای سطوح زمین با زمان از ان جمله می باشد. معادلات حاکم انتقال حرارت هدایت ناپایدار یا گذرا در مختصات متعامد دکارتی ،استوانه ای یا کروی وبه شرط خطی بودن معادلات دارای حل های تحلیلی می باشد و روشهای مختلفی برای حل آن پیشنهاد شده است.

هدف اصلی در این پروژه بدست آوردن زمان تعادل و همچنین پروفایل های دما در زمان های مختلف می باشد. دو نوع حل برای این مسأله موجود می باشد که حل اول, حل معادلات ناویر استوکس اطراف جسم صلب بوده و معادلات را به صورت کوپله حل کنیم . بدین صورت که انتقال حرارت را در سیال اطراف و در خود جسم صلب به صورت یکجا حل کنیم . این حل دقیقترین حل می باشد . اما از لحاظ محاسباتی و زمانی بسیار  هزینه بر است و برای اجرا کردن این برنامه در کامپیوتر های شخصی و حل تا زمان تعادل به بیشتر از ۲۴ ساعت نیاز است.

اما راه حل ساده تر این است که که ضریب انتقال حرارت اطراف جسم صلب را با استفاده از روابط تحلیلی موجود در کتاب های انتقال حرارت تخمین بزنیم و انتقال حرارت را فقط در جسم جامد بررسی کنیم . به این صورت که شرایط موردنیاز برای حل دمای جریان آزاد , دمای اولیه محیط صلب و ضریب انتقال حرارت روی اجزاء مختلف جسم صلب می باشد. که کل جسم صلب را به سه قسمت مختلف تقسیم کردیم . جعبه با ضریب انتقال حرارت ۷۹٫۹۸, میز ۹۰ و لوله ۷۳ می باشد.

در این تحلیل سعی شده است تا انتقال حرارت گذرا روی یک میز چرخان توسط نرم افزار ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد. 

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های 09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید

شبیه سازی انتقال حرارت گذرا روی یک میز چرخان در انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi