شبیه سازی انتقال حرارت و گرمایش در یک اتاق به وسیله رادیاتور

 

 

 

 

 

 

 

تهویه مطبوع یکی از شاخه های مهم مهندسی مکانیک می‌باشد. تنظیم دمای یک اتاق یا یک ساختمان همواره یکی از دغدغه های مهم طراحان سیستم های تهویه مطبوع بوده است. هزینه بالای انرژی مصرفی مورد نیاز برای تامین هوای مطبوع برای هرسازه متناسب با کاربری آن، موجب شده است تا همواره سعی شود بهترین سیستم تهویه مطبوع برای هر سازه طراحی گردد. این طراحی چه به لحاظ هزینه های ساخت و نگه داری سیستم تهویه و چه به لحاظ بهترین عملکرد نیازمند مطالعه و پژوهش فراوان می باشد. در این میان شبیه سازی و تحلیل این سیستم ها می تواند نقش موثری در تعیین مناسب ترین سیستم تهویه برای هر سازه داشته باشد.

در این پروژه سعی شده است جریان انتقال حرارت توسط هوا و گرمایش در یک اتاق به وسیله رادیاتور توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی گرمایش در یک اتاق به وسیله رادیاتور توسط فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi