شبیه سازی جریان انتقال حرارت و مکانیزم حاکم درون برج خنک کن خشک (هلر)

 

 

 

 

 

 

برج خنک کن خشک به عنوان مکانیسم انتقال حرارت، به روش غیرمستقیم، بین سیال کاری(آب) و سیال خنک کننده (هوا) استفاده می شود. (سیال کاری)آب سیکل درنیروگاه حرارتی از کندانسورخارج می شود و به حلقه مجموعه مبدل های حرارتی پمپ می شود. این مجموعه مبدل ها از نوع هوا خنک شو (Air Cooled) هستند و توسط مکش طبیعی هوا که بر اثر اختلاف دمای درون و بیرون برج خنک کن ایجاد می شود، خنک می شوند. هرقدر اختلاف هوای بیرون برج خنک کن وآب سیکل بیشتر باشد، نیروی رانش حرارتی بیشتر (Temperature Driving force) است. درفصل تابستان به دلیل اینکه اختلاف دما بین سیال کاری سیکل و هوای محیط کم است، نیروی رانش حرارتی، کم می شود و بازدهی برج خنک کن کاهش میابد. دمای آب برگشتی از برج خنک کن به کندانسور چندان کاهش نمیابد. درنتیجه کیفیت خلأ درکندانسورکاسته می شود و واحد مجبور است توان کمتری تولیدکند. و نیز میزان آب مصرفی در برج خنک کننده که برای خنک کردن آب سیکل روی مبدلهای حرارتی پاشیده می شود، افزایش میابد.

در این پروژه سعی شده است تا جریان انتقال حرارت و مکانیزم حاکم درون برج خنک کن خشک (هلر) توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی برج خنک کن خشک (هلر) با استفاده از نرم افزار انسیس

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi
you tube