شبیه سازی انتقال حرارت و ذوب یک ماده PCM در یک لوله به صورت دوبعدی

 

 

 

 

 

 

 

تحقیقات بسیاری روی Phase Change Material یا همان PCM ها در سه دهه گذشته انجام شده است. از این مواد می توان جهت ذخیره گرمایشی Passive استفاده کرد. عیب عمده PCM ها مربوط به رسانایی گرمایی پایین آن ها است که مانع شار حرارتی بالا می شود. در سال های اخیر محققان علاقه بیشتری به استفاده از  PCM ها نشان داده اند. دلیل آن افزایش گازهای گلخانه ای قیمت سوخت های فسیلی بوده است.

با توجه به تقارن محوری هندسه مورد استفاده در این شبیه سازی، به منظور کاهش زمان و هزینه محاسباتی، سعی شده است تا شبیه سازی تنها برای قطاعی از سطح مقطع لوله انجام شود.

در این تحلیل سعی شده است انتقال حرارت و فرایند ذوب یک لوله به صورت دوبعدی شامل ماده PCM توسط نرم افزار   ANSYS Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی انتقال حرارت و ذوب یک ماده PCM در یک لوله به صورت دوبعدی

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi