شبیه سازی جریان انتقال حرارت طبیعی هوا اطراف شوفاژ

 

 

 

تنظیم دمای یک اتاق یا یک ساختمان در درجه حرارت مطلوب برای آسایش، همواره مورد توجه طراحان سیستم های تهویه مطبوع بوده است. هزینه بالای انرژی مصرفی برای گرمایش و همچنین خطرات ناشی از استفاده از سیستم های گرمایشی سوخت فسیلی باعث شده است تا استفاده از رادیاتورها و شوفاژ مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

 

انتقال حرارت جابجایی طبیعی مناسب ترین و کم هزینه ترین روش برای استفاده از اینگونه سیستم های گرمایش به شمار می‌رود. جریان شناوری (Buoyancy Flow) یا انتقال حرارت طبیعی در این تحلیل توسط یک شوفاژ بعنوان منبع حرارتی بررسی شده است. شوفاژ با شار حرارتی (Heat flux) دو کیلووات گرما تولید می‌کند، در اثرگرمایش سیال اطراف شوفاژ، چگالی سیال کاهش پیدا کرده و به سمت بالا حرکت خواهد کرد و این سیال شروع به سیرکولاسیون کرده و اتاق کم کم شروع به گرم شدن می کند.

در مسائل جابه ­جایی طبیعی تنها نیروی محرک تغییرات چگالی در سیال می­باشد و چون چگالی تابعی از دما می­باشد، از این رو شناسایی میدان دمایی برای حل میدان سرعت ضروری است. لذا ضروری است که معادلات اندازه­ حرکت (مومنتوم) و انرژی به طور هم­زمان حل شوند.

در این تحلیل سعی شده است گرمایش در یک اتاق به وسیله شوفاژ، به روش حل­ عددی با استفاده از روش حجم محدود و توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی شوفاژ و انتقال حرارت طبیعی و گرمایش در اتاق توسط فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi