شبیه سازی انتقال حرارت در یک مبدل حرارتی همراه با نوار مواج (Wave Tape) در وسط لوله

 

 

 

 

 

 

مبدل های حرارتی در فرآیندهای مختلف اعم از صنعتی، تجاری و خانگی کاربرد دارند. کاربردهای رایج آن ها شامل گرم کردن یا خنک کردن یک جریان مایع است. بالا بردن راندمان مبدل های حرارتی همواره نیازمند طراحی های بهینه و مقرون به صرفه در زمینه مبدل های حرارتی می باشد، که قادر به صرفه جویی در انرژی، مواد و هزینه باشند. تکنیک های متعددی که تحت عنوان تقویت یا افزایش انتقال حرارت نامیده می شوند برای افزایش عملکرد حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند. نرخ انتقال حرارت را می توان با ایجاد اختلال در جریان سیال بهبود بخشید و در نتیجه لایه مرزی حرارتی را کاهش داد، که باعث افزایش نرخ انتقال حرارت می شود. تکنیک های افزایش انتقال حرارت متعددی وجود دارد. این تکنیک ها به عنوان مثال: قرار دادن نوار یا نوارهای پیچ خورده، قرار دادن سیم مارپیچ، نصب دستگاه های ایجاد جریان چرخشی درمبدل های حرارتی و … است که باعث افزایش انتقال حرارت می شوند.

در این پروژه به شبیه سازی انتقال حرارت در یک مبدل حرارتی همراه با نوار مواج (Wave Tape) در وسط لوله پرداخته شده است و تاثیر این نوار مواج بر روی انتقال حرارت بررسی شده است. در این تحلیل سعی شده است جریان در داخل مبدل توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

شبیه سازی انتقال حرارت در یک مبدل حرارتی همراه با نوار مواج (Wave Tape) در وسط لوله

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi