شبیه سازی انتقال حرارت بخاری به همراه فن در فضای داخل اتاق در انسیس فلوئنت

 

 

 

 

 

تنظیم دمای یک اتاق یا یک ساختمان در درجه حرارت مطلوب برای آسایش، همواره مورد توجه طراحان سیستم های تهویه مطبوع بوده است. هزینه بالای انرژی مصرفی برای گرمایش باعث شده است تا استفاده از بخاری هایی همراه با فن مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

جابجايي حرارتي به دو گونه صورت مي پذيرد ، جابجايي آزاد يا طبيعي و جابجايي اجباري ,در جابجايي آزاد روند جابجايي ، تنها به دليل بروز اختلاف چگالي لايه هاي مختلف سيال در اثر تغيير دماي آن روي مي دهد . بدين ترتيب كه چگالي لايه هاي پاييني سيال در اثر گرم شدن كاهش يافته و سپس سيال به طرف بالا به حركت در مي آيد . مقدار سيالي كه جابجا مي شود تابع جنس سيال ، اندازه اختلاف دما و حجم فضايي است كه سيال در آن قرار دارد . اما در جابجايي اجباري نيروي خارجي وارد شده بر سيال(مانند وزش باد‌،استفاده از باد بزن ، پمپ يا دمنده ها) باعث جابجايي مولكول هاي سيال و در پي آن انتقال حرارت مي شود .جابجايي نيز بسته به اينكه سيال روي يك سطح و يا داخل يك كانال به حركت در آيد خود به دو نوع خارجي و داخلي مشخصه هاي بسيار متفاوتي از خود نشان مي دهد .

انتقال حرارت جابجایی اجباری از مناسب ترین روش‌ها برای استفاده از سیستم های گرمایش ساختمان ها به شمار می‌رود.

در این تحلیل سعی شده است انتقال حرارت بخاری به همراه فن در فضای داخل اتاق توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

انتقال حرارت با بخاری به همراه فن ، شبیه سازی در نرم افزار انسیس فلوئنت

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi