شبیه سازی عملکرد اجکتور با نازل اولیه همگرا-واگرا به همراه حفره ها در محفظه اختلاط

 

 

 

 

 

 

 

 

اجکتور یک دستگاه مکانیکی است که به منظور مکش سیال ثانویه با استفاده از تاثیر ونتوری انرژی فشاری سیال محرک را به انرژی جنبشی تبدیل میکند. یکی از معیارهای  طراحی اجکتور نرخ کشندگی است،که به اثر بخشی انرژی مربوط می شود. یکی دیگر از معیار ها نرخ تراکم است که به صورت نسبت فشار جریان تخلیه(جریان خروجی از اجکتور) به فشار جریان ثانویه تعریف میشود. در این شبیه سازی به بررسی سرعت و فشار خروجی از اجکتور میپردازیم. در این پروژه با افزودن حفره هایی در قسمت محفظه اختلاط (mixing tube) شاهد افزایش سرعت در خروجی بودیم.تاثیر برخی از پارامتر های هندسی نظیر قطر نازل اولیه و قطر محفظه اختلاط را می توان به وسیله ی این مدل بررسی کرد.مقدار بهینه موقعیت خروجی نازل اولیه، فقط به قطر گلوگاه محفظه اختلاط وابسته نیست و با افزایش فشار جریان اولیه مقدار آن نیز افزایش می یابد. همچنین عملکرد اجکتور تحت تاثیر زاویه تتا بوده و بسیار به تغییرات کوچک تتا حساس است و در هنگامی که فشار جریان اولیه افزایش پیدا میکندبرای بهبود عملکرد اجکتور این زاویه باید بزرگتر شود.هندسه نازل اولیه بر روی جریان اولیه تاثیر زیادی دارد، دبی جرمی و سرعت جریان در خروجی نازل اولیه به ترتیب توسط قطر و نرخ واگرایی نازل اولیه کنترل میشود. باوجود اینکه نازل ها با قطر گلوگاه متفاوت دبی های جرمی بحرانی مختلفی را از خود عبور می دهند اما نازل هایی که نرخ مساحت یکسانی دارند، عدد ماخ خروجی یکسانی دارند. تغییر ساختار نازل اولیه ازجمله اقداماتی است که می تواندبه بهبود عملکرد اجکتور کمک کند.در کنار این موضوع، اجکتورها با نازل اولیه همگرا دارای کاربرد های خاص و منحصر به فرد هستند از جمله می توان به صنایع هوافضا و موتور های جت اشاره کرد.

در این تحلیل به بررسی عملکرد اجکتور با نازل اولیه همگرا-واگرا به همراه حفره ها در محفظه اختلاط با نرم افزار ANSYS Fluent پرداخته شده است.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

عملکرد اجکتور با نازل اولیه همگرا-واگرا به همراه حفره ها در محفظه اختلاط

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi