شبیه سازی اثرات آیرودینامیکی یخ بر روی ایرفویل در اثر سطحی

 

 

 

 

 

 

 

 

امروزه برای طراحی هواپیماها شرایط آب و هوایی را نیز بررسی می­ کنند و یکی از این فاکتورها شرایط سرد در هنگام پرواز می ­باشد، یکی دیگر از عواملی که برروی هواپیما تاثیر گذار است اثر سطحی زمین می­ باشد، به طور کلی اثرسطحی هنگامی تاثیر گذار است که بال هواپیما نزدیک به زمین و یا هر سطح دیگری مانند سطح آب و یا غیره در حالت فرود و یا بلند شدن از باند قرار بگیرد. یخ زدگی یکی از خطراتی است که هواپیماها را در هنگام پرواز تهدید می­ کند و به عوامل جوی و محیطی بستگی دارد و ممکن است از 0 درجه یخ زدگی شروع شود و یا حتی در دما های پایین تر اتفاق بی­افتد. یخ به این گونه به وجود می­ آید که ذرات ریز یخ درون ابرها و یا قطرات مادون سرد آب بر روی بال هایی که دارای سیستم یخ زدا نیستند بنشیند و یخ را به وجود بی­آورند.  همچنین تاثیرات زمین هنگامی روی یک بال در نظر گرفته می­شود که ارتفاع هواپیما از زمین یا سطح دریا کمتر از نصفه دهنه بال باشد. این اثرات بستگی به عوامل مختلفی از جمله،مساحت بال و سرعت هواپیما دارد، این اثرات ناشی از برگشتن مجدد جریان زیرین بال استکه توسط سطح به سمت هواپیما و بال برگشته می­شوند. به عبارتی دیگر زمین تداخلی با گردابه ها که در پشت بال به وجود می­آید دارد.

در این تحلیل سعی شده است اثرات آیرودینامیکی یخ بر روی ایرفویل در اثر سطحی ، توسط نرم افزار Ansys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

 این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

اثرات آیرودینامیکی یخ برروی ایرفویل NACA 23012 در اثر سطحی زمین

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi