شبیه سازی آب گرمکن خورشیدی دارای کلکتور صفحه ای تخت و تاثیر افزودن مواد تغییر فاز دهنده کپسوله شده به مخزن ذخیره آب

 

 

 

 

 

 

 

مواد تغییر فاز دهنده داراي قابليت تغيير فاز (مثلا از جامد به مايع و بالعکس ) در يك دامنه دمايي تقريبا ثابت هستند. ضمنا فر ايند تغيير فاز در اين گونه مواد معمولا همراه با تبادل حجم بالايي از انرژي است كه بدان گرماي نهان تغيير فاز اطلاق مي شود. تبادل اين حجم بالاي گرما به صورت همساز با طبيعت و به طور خودكار و هوشمندانه، مطابق با تغييرات دماي محيط صورت مي پذيرد. با توجه به ويژگي هاي عنوان شده، اين مواد به يكي از ظرفيت هاي خاص ذخيره انرژي در مصارف گوناگون تبديل شده اند.

با توجه به افزایش نیاز به انرژی و محدودیت استفاده از سوخت های فسیلی که منبعی رو به اتمام و آلاینده محیط زیست می باشند، نیاز به استفاده از منابع انرژی های نو بیش از پیش احساس می گردد. یکی از انرژی هایی که کاربرد فراوانی دارد انرژی خورشیدی می باشد. استفاده از مواد تغییر فاز دهنده PCM با گرمای نهان بالایکی از شیوه های مناسب برای ذخیره سازی انرژی حرارتی به خصوص انرژی خورشیدی است که درسال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است. در این میان استفاده از مواد تغییر فاز دهنده در مخزن آب مربوط به آبگرمکن های خورشیدی از روشهای نوینی می باشد که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است.

در این تحلیل سعی شده است تا تاثیر استفاده از مواد PCM که به صورت کپسوله شده در مخزن آب، آب گرمکن خورشیدی جای داده شده است در حالات مختلف از جمله تاثیر دمای ذوب و انجماد ماده PCM ، تاثیر حجم ماده PCM و همچنین مقایسه با حالت بدون ماده PCM، توسط نرم افزارAnsys Fluent شبیه سازی و تحلیل گردد.

این پروژه به همراه توضیحات تکمیلی در مورد روند انجام آن به عنوان محصول در قسمت سایت فروشگاهی این شرکت به آدرس زیر قرار داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوالی در رابطه با این پروژه یا پروژه های مشابه با این موضوع میتوانید با کارشناسان ما با شماره تلفن های  09126238673 و 09125600933 تماس بگیرید.

آب گرمکن خورشیدی دارای کلکتور صفحه ای تخت و تاثیر افزودن مواد تغییر فاز دهنده کپسوله شده (PCM)

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی پروژه مورد نظر خود در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

logo-samandehi