آموزش مدلسازی انتقال حرارت و جریان پریودیک در انسیس فلوئنت

1393/08/23 بدون نظر انسیس فلوئنت

بسیاری از کاربردهای صنعتی، مثل تولید بخار در یک دیگ بخاذ یا خنک کاری هوا دری یک حلقه از یک تهویه هوا ، می تواند به عنوان یک جریان گرمای پریودیک دو بعدی مدلسازی شود. این آموزش به شما نشان می دهد تا چگونه یک مساله انتقال حرارت پریودیک را با استفاده از یک مش از قبل تولید شده مشخص و حل کرد.

سیستمی که مدل شده یک توده از لوله های شامل سیال در جریان دریک دماست کهدر یک سیال ثانویه در طول جریان  و در یک دمای دیگر غوطه ور شده است. هر دو سیال آب هستند و جریان آرام و پایه با عدد رینولز تقریبا ۱۰۰ شناخته شده است.

نرخ جریان جرمی در طول جریان مشخص است و مدل برای پیش بینی جریان و دما استفاده می شود. سیستم انتقال حرارت جابه جایی می باشد. به دلیل تقارن tube book قابل پیش بینی بودن ذرات جریان در هندسه tube bool،فقط یک برش از هندسه در انسیس فلوئنت مدل خواهد شد، که تقارن در مرزهای خارجی اعمال شده است. مش حاصل شامل مدل پریودیک متقارن است. در یان آموزش مرز های وردوی دو باره به عنوان ناحیه پریودیک تعیین خواهد شد و مرز جریان خروجی به عنوان سایه آن مشخص می شود. در راستای این شبیه سازی، ابتدا نواحی پریودیک را تولید کنید.نرخ دبی جربی پریودیک را مشخص کرده و سپس با شرایط مرزی دمایی معین انتقال حرارت پریودیک را مدل کنید. با استفاده از یک حلگر pressure-based یک حل انجام داده و پروفیل های دما را روی iso-surface تعیین شده پلات کنید.

دانلود جزوه آموزشی مدلسازی جریان پریودیک

دانلود فایل های شبیه سازی با فلوئنت جریان پریودیک

{jcomments on}

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube