آموزش مدلسازی تولید حرارت اهمی در فلوئنت

1393/10/04 بدون نظر انسیس فلوئنت

هدف این آموزش تشریح استفاده از user-defined scalars(UDS) و user-defined memories(UDM) برای مدل سازی مقاومت الکتریکی حرارتی سیال است.

حرارت اهمی یک روش پیشرفته تولید غذاست که برای گرم کردن غذاهای مایع استفاده می شود، به این صورت که الکتریسیته از درون خود غذای مایع عبور می کند. در طی این فرآیند، انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی تبدیل می شود. روش های فرآیند های گرم کردن غذای متعارف می توانند به کیفیت غذا به دلیل نرخ انتقال حرارت کند و گرادیان دمایی قابل توجه که به علت انتقال حرارت همرفت و هدایت رخ می دهند، لطمه وارد می کنند. در مقایسه با این روش، حرارت اهمی به طور یکنواخت کل جرم را گرم می کند، که موجب بدست آمدن محصول با کیفیت بهتر می شود.

برای مدل سازی معادله پیوستگی جریان الکتریکی از UDS و برای ذخیره سازی اطلاعات در مرکز هر سلول از UDM استفاده کنید. از ترم های منبع برای مدل سازی حرارت حجمی استفاده کنید. پس حلگر را انتخاب کنید و عمل iteration را انجام دهید. همگرایی را بررسی کنید و نتایج را بیازمایید. در آخر روی UDS و UDM عمل postprocessing انجام دهید.

دانلود آموزش مدلسازی انتقال حرارت اهمی در فلوئنت

دانلود فایل های شبیه سازی انتقال حرارت اهمی

شبیه سازی پروژه های انتقال حرارت جابحایی آزاد و اجباری و همچنین انواع مدلهای تشعشع در زمنیه کار با نرم افزار فلوئنت پذیرفته می شود.

{jcomments on}

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi