آموزش شبیه سازی سیستم های مش دینامیکی در نرم افزار فلوئنت

1393/08/08 بدون نظر انسیس فلوئنت

در نرم افزار انسیس فلوئنت از مش دینامیکی برای شبیه سازی مسائلی با مرز چرخان استفاده می شود شبیه شیرهای یک طرفه، بمب های رها شده از بمب افکن و پرتابه ها. ساختن بلوک ها برای قابلیت مش دینامیکی با انسیس فلوئنت دارای سه الگوریتم مش دینامیکی می باشد.

به صورت اسمی remehsing.،smoothing،layering
 ترکیب این سه الگوریتم برای براورده ساختن تمام چالش های مسایل مش دینامیکی کافی می باشد. با این وجود برای مسایل مقابلش دینامیکی از جمله حرکت خطی مرزها ، الگوریتم layering مکفی می باشد. در این آموزش شبیه این حالت سعی شده است که ویژگی های layering قابلیت مش دینامیکی  را در انسیس فلوئنت توضیح دهد.

شیرهای یک طرفه معمولا برای اجازه دادن به جریان در یک جهت به کار می رود. برای مثال این شیرها به عنوان وسیله ای برای کاهش فشار استفاده می شود به طوری که به سیال فقط در صورتی اجازه حرکت می دهد که فشار از یک فشار آستانه بیشتر شود. در این حالت شیر به یک فنر وصل شده که به شیر فشار آورده و شیر جفت شود و حریان را خفه کند. اما هنگامی که نیروی فشار روی شیر بیشتر از نیروی فنر باشد، شیر از جفت شدن برداشته شده و به جریان اجازه عبور می دهد و فشار بالا دست کاهش پیدا می کند. جاذبه می تواند یکی دیگر از  فاکتورهای موثر در بالانس نیرو باشدو می تواند در نرم افزار انسیس فلوئنت در نظر گرفته شود. از تغییر شکل دریچه صرف نظر شده است و برای معادل سازی اثرات کوپله سیال جامد کد یو دی اف نوشته شده است.

در این آموزش یاد میگیرید که از ماژول مش دینامیکی انسیس فلوئنت برای حل مسایل حرکت جسم صلب به حرکت در آمده توسط جریان استفاده کنید.

آموزش دینامیک مش را در قالب فایل های شبیه سازی و جزوه آن در فایل های زیر دانلود کنید.

آموزش دینامیک مش

فایلهای شبیه سازی دینامیک مش در نرم افزار فلوئنت

{jcomments on}

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube