1397/10/18 بدون نظر انسیس فلوئنت

کیفیت مش و تولید شبکه

در این فایل  آموزشی،بررسی کیفیت مش در نرم افزاز انسیس مشینگ آموزش داده شده است. این نرم افزار قابلیت مش بندی برای نرم افزارهای فلوئنت (fluent)، سی اف ایکس (CFX) را دارا می باشد. با توجه به مش بندی هوشمند، زمان مش بندی را به شدت نسبت به نرم افزار گمبیت کاهش داده است. همچنین اگر شکل هندسی بسیار پیجیده شود امکان مش بندی با نرم افزاز گمبیت وجود ندارد به همین دلیل نرم افزار ANSYS meshing  برتری های بسیاری نسبت به نرم افزار گمبیت دارد. تولید شبکه تقسیم دامنه به تعدادی تقسیمات کوچکتر است که با هم تداخل ندارند.  نتیجه این تقسیم یک شبکه (مش) از سلول ها است. تولید مش یکی از مهم ترین بخش های هر شبیه سازی CFD است. ما باید به اندازه کافی زمان برای مش­بندی هندسه اختصاص دهیم. اگر شما به درک فیزیک از سیستم و جریان سیال برسید، قادر به تولید مش با کیفیت بالا خواهد خواهید بود. جزوه آموزشی به همراه فایل هندسه را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید.

بررسی کیفیت مش

در این بخش شما را با بررسی کیفییت مش آشنا می سازیم.  آنجه در این پاورپونت آموزش خواهید دید شامل موارد زیر خواهد بود. کیفیت شبکه در نرم افزار ANSYS MESHING  به چند دسته مختلف تقسیم می شوند.

 

نسبت عرضی یا aspect ratio

کجی المان یا  skewness

المان های خراب یا  worst element

ملاحظات کیفیت شبکه برای نرم افزار حل گر فلوئنت

اثر کیفیت شبکه روی نتایج

ملاحظات کیفیت شبکه روی نتایج حل گر CFX

فاکتور هایی که روی کیفیت شبکه تاثیر می گذارند

نوع و مسایل مربوط به CAD

رزولوشن و توریع شبکه

روش مش بندی

نسبت رشد شبکه

استراتری افزایش کیفیت شبکه

اصلاحات مدل  cad

توپولوژی مجازی

کنترل گپ های باریک

تنظیمات رشد شبکه و ابعاد المان محسوس

توپولوزی مجازی برای یک مانیفولد (manifold)

معیار ها و ملاک ها مش بندی برای ANSYS FLUENT and CFX انسیس فلوئنت و سی اف ایکس

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای سفارش مدلسازی، مش بندی و شبیه سازی در نرم افزار انسیس فلوئنت و انسیس سی اف ایکس با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. ابزار های مختلفی برای تولید شبکه وجود دارند. با این حال، متخصیصین ما با توجه به شرایط هر مسئله و با توجه به ویژگی های خاص ابزارهای مختلف، برای تولید مش ابزار مناسب را انتخاب و به شما معرفی می کنند.

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube