1397/10/17 بدون نظر انسیس فلوئنت

 مقدمه (کاویتاسیون در پمپ سانتریفیوژ)

در این قسمت مطالعه جریان و کاویتاسیون در پمپ سانتریفیوژ در ANSYS CFX انجام شده است. شما شبیه سازی جریان در یک پمپ سانتریفیوژ را فرا خواهید گرفت. پمپ سانتریفیوژ از دسته توربوماشین های دینامیکی است. در صنعت از پمپ های سانتریفیوژ برای انقال انرژی جنبشی چرخشی به سیال استفاده می شود. برای این کار از موتور استفاده می شود. در پمپ سانتریفیوژ، جریان به صورت محوری وارد می شود. سپس به صورت شعاعی به سمت دیفیوزر حرکت می کند.

مراحل شبیه سازی کاویتاسیون در پمپ سانتریفیوژ

هدف این آموزش، مدلسازی کاویتاسیون در پمپ سانتریفیوژ می باشد. این امر مستلزم استفاده همزمان مدل کاویتاسیون و دامنه چرخشی می باشد. روتور پمپ سانتریفیوژ مدل شده شامل پنج پره است که در دور rpm 2160 کار می کند.  سیال کاری آب در نظر گرفته شده است. فرض می شود جریان پایا و غیر قابل تراکم باشد. به علت متناوب بودن چرخش، فقط یک گذرگاه پره مدلسازی خواهد شد. در این شبیه سازی از مدل چرخشی استفاده شده است. میدان اولیه جریان بدون کاویتاسیون مدلسازی شده است. این گزینه بعدا روشن می شود.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

شبیه سازی دینامیک سیالاتی کلیه پروژه های توربوماشین ها (پمپ، کمپرسور، فن و …) با نرم افزار سی اف ایکس (ANSYS CFX)  پذیرفته می شود.

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر همچنین کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. آموزش دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD، مشاوره پروژه CFX.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi