1396/03/02 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مقدمه ویژگی STL در ابزار RBF Morph

در این آموزش ویژگی STL با ابزار RBF-Morph بررسی شده است. RBF Morph یک ابزار برای بهبود هندسه و مش بر اساس radial basis function می باشد. این ابزار در انسیس فلوئنت ANSYs Fluent  وجود دارد. در واقع با استفاده از برنامه RBF Morph شما قادر خواهید بود که بدون تولید شبکه محاسباتی و یا مش مجدد، آن را بهینه سازی کنید. در نتیجه علاوه بر بهینه سازی مسئله خود در زمان و هزینه صرفه جویی کرده اید.

شما می توانید بهینه سازی شکل را با استفاده از مش Morpher ( مش مورفر ) در انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT و نقاط طراحی (design points) در انسیس ورک بنچ  ANSYS Workbench انجام دهید. شما می توانید از مش Morpher در انسیس ورک بنچ برای بهینه سازی شکل و بهبود ویژگی های طراحی سیستم خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یکنواختی جریان در یک مجرا را بهبود دهید و یا نیروی درگ را در یک جریان آشفته مینیمم کنید. برای استفاده از مش Morpher شما به مراحل زیر را نیاز دارند. درست کردن هندسه، مش بندی، مشخص کردن پارامترهای کنترل. سپس، مش Morpher به طور خودکار تغییرات را به هندسه و مش در حلگر اعمال خواهد کرد.

ویژگی STL در ابزار RBF Morph برای گرد کردن لبه تیز

در این آموزش نحوه گرد کردن یک گوشه تیز با استفاده از ویژگی STL در ابزار RBF Morph توضیح داده شده است.

این آموزش نشان می دهد که چگونه موارد زیر را انجام دهید:

تعریف STL source target

کوپل کردن STL source target و یک انتخاب encap

تنظیم یک فایل DEO

توضیح مسئله تونل باد برای ویژگی STL در ابزار RBF Morph

هندسه مدل شامل یک مکعب کامل است که یک جعبه در تونل باد مجازی غوطه ور است. لبه های مکعب به طول یک متر هستند و سطوح آن، به نام Cube، به موازات صفحات تونل باد در پیکربندی پایه هستند. تونل باد به طول ۱۰ متر، عرض ۵ متر و ارتفاع ۳ متر می باشد. مکعب است که بر روی سطح زمین در فاصله ۳ متری از ورودی تونل باد و ۶ متری از خروجی آن قرار داده شده است.

هدف از این آموزش این است که یک فیله (fillet) بر روی مکعب به روش گرد کردن یکی از لبه های آن برای دو مقدار شعاع گرد تولید کنیم، یعنی به ترتیب ۲۰ و ۳۰ سانتی متر است. با توجه به پیکربندی اولیه مدل، لبه بالا موازی با  محور y ، دورتر از  ورودی، با استفاده از فایل های STL در دسترس گرد شده است.

همانطور که در این شکل نشان داده شده، مدل STL (رنگی به رنگ زرد) متشکل از یک بخش از دو وجه مکعب مرتبط با فیله است. به منظور جلوگیری از مشکل در حین عملیات تصویر کردن لبه، مدل STL باید کمی بزرگتر از نسبتی از مدل CFD که بدل می شود باشد.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی و بهبود هندسه ها و مش بندی های خود با ابزار RBF Morph با ما تماس بگیرید.

شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل های آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube