1396/04/09 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, پروژه رایگان فلوئنت

مدل سازی واکنش های مایع در رآکتور CIJR در انسیس فلوئنت

هدف از این آموزش بررسی نحوه انجام تنظیمات و حل واکنش های مایع با استفاده از مدل laminar flamelet ناپایدار در انسیس فلوئنت است. به طور معمول واکنش ها در فاز مایع با سینتیک آهسته و دیفیوژن پایین (یا عدد اشمیت بالا) همراه هستند. شیمی آهسته این نوع واکنش ها، نشانگر این موضوع است که مدل های شیمیایی سریع در انسیس فلوئنت همچون مدل تعادلی بدون پیش آمیختگی، مدل laminar flamelet پایدار و مدل اتلاف گردابه (eddy-dissipation) قادر به ارئه نتایج دقیقی از این نوع پدیده ها نیستند. میزان پایین دیفیوژن مولکولی به خصوص برای رآکتورهای در اعداد رینولدز پایین منجربه پایین آمدن میزان اختلاط و مغایرت بالای گونه ها می شود.

مدل های شیمیایی نرخ محدود، به طور خاص مدل نرخ محدود آرام (laminar finite-rate)  و مدل مفهومی اتلاف گردابه (eddy dissipation concept) در انسیس فلوئنت به طور دقیق برای واکنش های شیمیایی-آشفته قابل استفاده نیستند و به طور دقبق قابلیت پیشبینی تبدیل (conversion)، گزینندگی (selectivity) و افزایش مقیاس (scale-up) را ندارند.

مدل انتقال PDF قادر به شبیه سازی هر دو مورد اشاره شده (برهمکنش شیمایی نرخ محدود و میزان دیفیوژن پایین گونه ها) می باشد. اما به دلیل استفاده از روش های ذره-مبنا (همچون مونت کارلو) برای انجام محاسبات سینتیکی، هزینه محاسباتی این روش نیز بالاست.

توصیف مسأله

مدل laminar flamelet ناپایدار قابلیت شبیه سازی واکنش های شیمیایی آهسته و اختلاط آهسته بدلیل دیفیوژن پایین را داراست. در فایل آموزشی شبیه سازی دو واکنش در یک رآکتور CIJR بررسی شده است. با فعال کردن مدل micro-mixing ، نرم افزار فرض می کند که انرژی فعال سازی واکنش پایین است. بنابراین واکنش به محض اختلاط انجام می شود.

در فایل آموزشی مطالب زیر ارائه شده است:

-انجام واکنش های شیمیایی مایع در یک رآکتور CIJR

– استفاده از مدل laminar flamelet ناپایدار و بسط آن با micro-mixing مایع

-وارد کردن مکانیزم CHEMKIN

-محاسبات حل برای مدل های laminar flamelet پایدار و ناپایدار

-آزمودن نتایج

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل واکنش های مایع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi