1396/04/12 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, پروژه رایگان فلوئنت

مدل سازی واکنش های شیمیایی مایع با استفاده از مدل انتقال PDF اولری

هدف از این آموزش ارائه نکاتی پیرامون شبیه سازی واکنش های شیمیایی مایع در انسیس فلوئنت با استفاده از مدل انتقال PDF ترکیب اولری (Eulerian Composition PDF transport model) با مدل Discrete Quadrature Method of Moments) DQMOM) است.

مدل سازی واکنش های شیمیایی مایع

در واکنش هایی که مایعات در آن ها حضور دارند و اختلاط در سطح مولکولی انجام می شود، میکرومیکسینگ تأثیری فراوانی بر تبدیل محصولات دارد. در حالت هایی که چندین واکنش موازی انجام می شود، میکرومیکسینگ به تنهایی می تواند بازده محصول مورد نظر را تحت تأثیر قرار دهد. در انسیس فلوئنت، مدل های شیمیایی سریع همچون مدل تعادلی بدون پیش آمیختگی (Non-premixed equilibrium model)، مدل پایدار laminar flamelet و مدل اتلاف گردابه (eddy-dissipation) قابلیت شبیه سازی فیزیک مربوط به میکرومیکسینگ را ندارند و نمی توانند تبدیل (conversion)، گزینندگی (selectivity) و افزایش مقیاس (scale-up) را به طور دقبق پیشبینی کنند.

روش مناسب برای مدل سازی واکنش های شیمیایی مایع

در حالیکه مدل انتقال PDF ترکیب برای حل واکنش های مایع مناسب است، اما هزینه محاسباتی روش لاگرانژی به دلیل این که محاسبات سینتیکی با استفاده روش های ذره مبنا انجام می شود بسیار بالاست. مدل DQMOM-IEM با حل محاسبات انتقال PDF در یک چهارچوب اولری، زمان شبیه سازی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در عین حال محاسبات با همان دقت انجام می شود.

توصیف مسأله

رآکتور CIJR شامل دو جریان هم محور جت مایع است که با یکدیگر برخورد می کنند و در مقیاس میلی ثانیه در هم آمیخته می شوند. در این آموزش یک جفت واکنش مرتبه دوم موازی برای ارزیابی میزان اختلاط استفاده می شود.

مطالب ارائه شده در فایل آموزشی عبارتند از:

-انجام واکنش های شیمیایی مایع در یک رآکتور CIJR

– استفاده از مدل انتقال DQMOM-IEM PDF و استفاده از میکرومیکسینگ مایع

-انجام محاسبات

-آزمودن نتایج

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی واکنش های شیمیایی مایع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube