1397/10/15 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (شبیه سازی واکنش سطحی)

در این بخش به بررسی واکنش سطحی و شبیه سازی آن در فلوئنت می پردازیم. جریان های واکنشی شامل جریان سیال همراه با واکنش شیمیای هستند. در جریان های آرام همراه با واکنش های شیمیایی  شبیه سازی و بررسی دقیق انتقال حرارت، انتقال جرم و واکنش های شیمیایی شامل واکنش سطحی بسیار مهم است. در این بخش هدف آموزش مدل سازی واکنش هایی است که در فصل مشترک جامد-گاز اتفاق می افتد. این شبیه سازی ها بسیار پیچیده هستند و شامل پدیده هایی از جمله: جذب فاز گازی روی سطح، واکنش های شیمیایی روی سطح و واجذبی گازها از روی سطح می باشد.

مراحل شبیه سازی واکنش سطحی

در اینحا یک دیسک چرخان (CVD reactor) مدل سازی شده است. برای اینکار باید  مواد جدید اضافه کنید و خواص مخلوط را تنظیم کنید. واکنش های سطح شامل species site را مدل کنید. مدل های فیزیکی را فعال کنید و شرایط مرزی را برای واکنش های شیمیایی جریان آرام شامل واکنش های سطح دیواره تعریف کنید. از حل گر Pressure-Based برای محاسبه حل واجذبی استفاده کنید و نتایج را با استفاده از نمودارها بررسی کنید.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi