1396/03/29 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مدل سازی همرفت طبیعی (natural convection)

انتقال حرارت همرفت شامل دو دسته همرفت طبیعی و همرفت اجباری می باشد. انتقال حرارت، انرژی در حال انتقال به دلیل اختلاف دماست. انتقال حرارت همرفت از طریق حرکت سیال اتفاق می افتد. نرخ انتقال حرارت شدیدا وابسته به سرعت و خواص سیال می باشد. خواص سیال ممکن است به مقدار قابل ملاحظه ای با دما تغییر کنند.

در همرفت طبیعی ، حرکت سیال با توجه به اختلاف چگالی (بویانسی یا شناوری) که با گرادیان دما ایجاد شده، به وجود می آید. در انتقال حرارت جابه‌جایی آزاد حرکت سیال بر اثر تغییر چگالی حاصل از گرادیان دما می‌باشد. به عبارت دیگر حرکت سیال، نتیجه نیروی شناوری است که بر اثر فرایند گرمایش و کاهش چگالی و یا سرمایش و افزایش چگالی بر سیال وارد می‌شود. از آنجایی که در این شیوه  عامل انتقال حرارت، حرکت سیال می‌باشد، دینامیک سیال نیز هم‌زمان باید حل شود؛ در واقع معادلات مومنتوم و دما کوپل هستند.

نیروهای حجمی در اینگونه مسائل شامل:

جاذبه، نیروی مرکز گرا، نیروی کوریولیس

برای بررسی جریان آرام و آشفته در همرفت طبیعی از عدد رایلی استفاده می شود. تقریب بوزینسک در جریان همرفت طبیعی بیانگر این موضوع است که چگالی سیال در ترم های معادلات  ثابت فرض می شود به جز ترم نیروی حجمی. تقریب بوزینسک زمانی قابل قبول است که تغییرات چگالی اندک باشد. این تقریب نمی تواند به همراه انتقال گونه و جریان های واکنشی استفاده گردد.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای انجام مدل سازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت شامل همرفت طبیعی,همرفت اجباری, هدایت حرارتی, تشعشع و تغییر فاز با ما تماس بگیرید.

شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi