1397/10/06 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (موتور اشتعال جرقه‌ ای)

هدف توضیح راه اندازی و حل دو بعدی یک موتور SI (موتور اشتعال جرقه‌ ای) می باشد. در این موتور تزریق توسط انژکتور در ورودی می باشد. موتورهای SI در صنعت از اهمیت زیادی برخوردار هستند.  بازده موتورهای SI به فرایندهایی پیچیده ای بستگی دارد. از قبیل آماده سازی مخلوط, جریان همراه با احتراق و خروج جریان از موتور. از شبیه سازی های CFD برای آنالیز این فرایندها می توان بهره برد. در این پروژه ورودی جریان ، تراکم، انبساط و فرایند خروجی بدون احتراق سوخت مدل شده است. تزریق در ورودی مدل شده و تبخیرقطرات سوخت  شبیه سازی شده است. تعامل اسپری سوخت با دریچه ورودی مدل شده است. این کار به وسیله ویژگی های مدل Wall Film در FLUENT انجام شده است.

 این پروژه انجام مراحل زیر را برای شبیه سازی موتور اشتعال جرقه ای به شما نشان خواهد داد:

  • استفاده از مدل In-cylinder برای شبیه سازی موتور های رفت و برگشتی
  • استفاده از روش های کلی برای مدل سازی باز و بسته شدن در یچه ها
  • استفاده از مدل (DPM) یا (Discrete Phase Model) برای شبیه سازی تزریق
  • تنضیم حلگر و اجرای مراحل تکرار
  • بررسی نتایج
  • نمایش و ایجاد انیمیشن برای تزریق قطره

توضیح شبیه سازی موتور اشتعال جرقه‌ای

شبیه سازی موتورهای SI  یکی از مسأله های پیچیده مهندسی در حوزه دینامیک سیالات محاسباتی می باشد در اینجا  از تزریق سوخت در ورودی برای مخلوط شدن بینه  سوخت و هوا در موتورهای چند سیلندره استفاده شده است. در این پروژه، شما یک موتور دوبعدی با دریچه های خروجی و ورودی در نظر  می گیرید. موتور در دور  2000 rpm کار می کند. مراحل مکش، تراکم، انبساط و فرایند تخلیه بدون در نظر گرفتن احتراق سوخت در نظر گرفته شده اند. تزریق مدلسازی شده و تبخیر قطرات سوخت را شامل می شود. تعامل اسپری سوخت با دریچه ورودی به وسیله ویژگی های مدل Wall Film در فلوئنت بررسی شده است.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

انجام پروژه های دینامیک سیالات محاسباتی در زمینه های احتراق و مش دینامیکی با نرم افزار  انسیس فلوئنت پذیرفته می شود.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. پس از سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube