1396/03/30 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مدل تشعشع DO

در این بخش مدل تشعشع DO بررسی شده است. توجه داشته باشید که هنگامی که مدل DO، مدل  P-1، مدل DTRM و یا مدل S2S فعال است، پنچره مدل تابش گسترش می یابد تا پارامترهای اضافی را نشان دهد. این پارامترها اگر شما مدل Rosseland را انتخاب کنید، ظاهر نخواهد شد. اگر شما در حال اجرای یک مسئله سه بعدی هستید، گزینه بار خورشیدی نیز اضافه خواهد شد. وقتی که مدل های تابش فعال است، شار تشعشعی در حل معادله انرژی در هر تکرار گنجانده می شود. اگر شما یک مسئله را با مدل تشعشع فعال کرده اید، و شما تصمیم می گیرد آن را به طور کامل کنید، شما باید دکمه خاموش یا off در پنجره مدل تابش انتخاب کنید.

هر زمان که شما یک مدل تشعشع را فعال کنید، انسیس خود به خود معادله انرژی را فعال خواهد کرد. وقتی که مدل تشعشع DO را انتخاب می کنید، پنجره تابش گسترش می یابد تا ورودی ها را برای گسسته سازی زاویه ای (Angular Discretization) به شما نشان دهد در این بخش، شما پارامتر ها را برای گسسته سازی زاویه ای مشخص می کنید. اگر شما می خواهید با استفاده از مدل تابش Do، تابش غیر خاکستری را مدل سازی کنید، شما می توانید تعداد باند ها را مشخص کنید.

به طور پیش فرض، تعداد Band روی صفر تنظیم شده است. این نشان می دهد که فقط تابش خاکستری مدل خواهد شد. از آنجا که هزینه محاسبات با افزایش تعداد band  افزایش می یابد مستقیم با تعداد باند، شما باید سعی کنید تعداد را حداقل نگه دارید.  هنگامی که یک عدد غیر صفر برای تعداد Band مشخص شده باشد، پنجره تابش یک بار دیگر گسترش خواهد یافت تا فواصل طول موج  (wavelength interval) را نشان دهد.

برای موارد زیادی ضریب جذب یا صدور دیوار از عوامل تاثیر گذار برای طول موج هستند که در دمای مسئله تاثیر گذار است. برای این موارد می توان از مدل تابش خاکستری DO بدون از دست دادن زیاد دقت بهره برد.

توضیح مسئله مدل DO

در این آموزش یک بخش ساده دوبعدی از یک لامپ (head lamp) در نظر گرفته شده است. شرایط محیط به این صورت است که دمای هوا برابر با ۲۰ درجه سانتیگراد است. انتقال گرما بین لامپ و محیط از طریق هدایت، همرفت و تشعشع انجام می پذیرد.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و استفاده از مدل های تشعشع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فابل های آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi