1396/03/29 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مدل بار خورشیدی solar load model

علاوه بر مدل های تشعشع، انسیس فلوئنت مدلی برای شبیه سازی بار خورشیدی فراهم می کند که به شما اجازه می دهد اثرات تشعشع خورشید را در نظر بگیرید. مدل بار خورشیدی فقط برای مسائل ۳ بعدی در دسترس است. در این آموزش دو مثال کاربردی اتاق ماشین و تهویه داخلی بررسی شده اند. دو گزینه برای بار خورشیدی داریم.

روش دنبال کردن تشعشع خورشیدی (solar ray tracing)

این روش فقط تاثیرات یک منبع خارجی را به معادلات انرژی اضافه می کند. پرتوهای موازی تشعشع را در یک جهت خاص از دیوار نیمه شفاف انتخاب شده مدل می کند. جایی که پرتو ها به دیوار مات برخورد می کنند انرژی خود را به آن دیوار ها تخلیه می کنند.

اعمال کردن بارهای خورشیدی به طور مستقیم در مدل DO

این روش فقط با ترکیب با مدل تشعشع DO انجام پذیر است. این روش این امکان را فراهم می کند که شار تشعشع به دیوار های نیمه شفاف اعمال شود.

مزایا و معایب مدل بار خورشیدی

اعمال آن بسیار ساده است. به حافظه کم برای ذخیره اطلاعات نیاز است. پیشبینی دقیق نقاط داغ. می تواند به همراه بقیه مدل های تشعشع استفاده شود.

بسیار ساده است زیرا تشعشع داخلی محاسبه نمی شود. بازتاب، جذب و پراکندگی در نظر گرفته نشده است. فقط یک جهت پرتو مجاز است.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت و استفاده از مدل های تشعشع در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi