1397/10/10 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (شبیه سازی محیط متخلخل)

مدل سازی جریان در محیط متخلخل کاربرد های زیادی در صنعت دارد. از جمله فیلتر ها و بستر های کاتالیزگر ها. در این آموزش  شما نحوه مدل سازی و حل یک یک مسئله شامل جریان گاز در محیط متخلخل را فرا می گیرید. برای این منظور یک مبدل کاتالیستی شامل جریان گاز شبیه سازی شده است. مبدل های کاتالیستی معمولا برای خالص کردن فرآورده های موتور های دیزل و گازوئیلی مورد استفاده قرار می گیرند.  در این روش فرآورده های خطرناک خروجی که برای محیط زیست مضر هستند  به مواد قابل قبول تبدیل می شوند. این فرآورده ها شامل کربن مونو اکسید (CO)، اکسید های نیتروژن  و سوخت های هیدروکربنی نسوخته است. گاز های خروجی باید  از یک لایه عبور داده شوند.  این لایه که یک ساختار سرامیکی است، با یک پوشش فلزی کاتالیزگر مثل پلاتینیوم یا پالادیوم پوشیده شده است.

 

مراحل شبیه سازی محیط متخلخل

آنالیز CFD برای طراحی مبدل کاتالیستی بسیار حائز اهمیت است. زیرا نیاز است که گرادیان فشار و توزیع سرعت در طول لایه بررسی کنیم. با مدل سازی جریان گاز خروجی می توان عدم یکپارچگی جریان در لایه را مشخص کرد. در این آموزش، از انسیس فلوئنت برای شبیه سازی گاز نیتروژن در یک هندسه مبدل کاتالیستی استفاده شده تا جریان آنالیز شود. برای انجام این شبیه سازی  یک محیط متخلخل برای مدل لایه مورد نظر انتخاب و از حلگر pressure based  برای محل استفاده می شود. سپس توزیع فشار و سرعت را روی صفحات معین رسم کنید و در آخر افت فشار در لایه و درجه ی غیریکپارچگی جریان گذرا را تعیین می کنیم.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube