1397/10/10 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (شبیه سازی مبدل کاتالیستی)

در این قسمت مدل سازی یک محیط متخلخل در نرم افزار فلوئنت توضیح داده شده است. مدل سازی جریان در محیط های متخلخل کاربرد های زیادی در صنعت دارد از جمله فیلتر ها و بستر های کاتالیزگر ها. در این آموزش  شما نحوه مدل سازی و حل یک یک مسئله شامل جریان گاز در محیط های متخلخل را فرا می گیرید. برای این منظور یک مبدل کاتالیستی شبیه سازی شده است. . مبدل های کاتالیستی معمولا برای خالص کردن فرآورده های موتور های دیزل و گازوئیلی مورد استفاده قرار می گیرند.  در این روش فرآورده های خطرناک خروجی که برای محیط زیست مضر هستند، به مواد قابل قبول تبدیل می شوند.

مراحل شبیه سازی مبدل کاتالیستی

آنالیز CFD برای طراحی مبدل کاتالیستی بسیار حائز اهمیت است زیرا نیاز است که گرادیان فشار و توزیع سرعت در طول لایه بررسی کنیم. با مدل سازی جریان گاز خروجی می توان عدم یکپارچگی جریان در لایه را مشخص کرد. در این آموزش، از انسیس فلوئنت برای شبیه سازی گاز نیتروژن در یک هندسه مبدل کاتالیستی استفاده شده تا جریان آنالیز شود. در ورودی نیتروژن با سرعت یکنواخت جریان دارد و از یک کانال مربعی شکل (ceramic monolith substrate)  عبور کرده و در نهایت از خروحی خارج می شود. بستر در راستای y , z غیر قابل نفوذ است که با  مشخص کردن ضرایب اتلاف سه برابر بیشتر از راستای x مدل شده است.

 خدمات شرکت پردازگران مهر

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

[vcex_divider width=”100%” margin_bottom=”20px”][vcex_button url=”http://dl.psssm.co.ir/tutorials/ansys-fluent/catalytic-converter-simulation.zip” title=”دانلود فایل های شبیه سازی” target=”blank” style=”three-d” layout=”block” align=”center” color=”red”]دانلود فایل های شبیه سازی[/vcex_button][vcex_spacing size=”15px”][vcex_button url=”http://dl.psssm.co.ir/tutorials/ansys-fluent/catalytic-converter-simulation.ppt” title=”دانلود PDF آموزش” target=”blank” style=”three-d” layout=”block” align=”center” color=”blue”]دانلود PDF آموزش[/vcex_button]

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube