1396/03/30 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

مبدل های حرارتی

در صنعت پدیده انتقال حرارت در بسیاری از پروسه ها وجود دارد خواه اینکه ما بخواهیم سیستمی را سرد و یا گرم کنیم. مبدل های حرارتی متفاوتی بسته به نوع کاربرد در صنعت استفاده می­شوند. مبدل های حرارتی کاربردهای مختلفی دارند و به اشکال مختلفی وجود دارند.

بویلر(boiler)، کندانسور(condenser)، رادیاتور(radiator)، کولر(cooler)

شبیه سازی CFD  برای محاسبه انتقال حرارت محلی از دیواره های مبدل حرارتی و تاثیر کلی مبدل حرارتی بر محیط اطراف مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل های مبدل های حرارتی در انسیس فلوئنت

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell با توجه به شکل هسته ای مبدل های حرارتی و ماهیت مش بیشترین انعطاف پذیری را فراهم می کند. همچنین اجازه می دهد تا سیال کمکی که وارد هسته می شود،به شدت غیر یکنواخت باشد (برای مثال به دلیل عبور شکل دلخواه ورودی مخازن).

محدودیت های مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell می تواند دارای محدودیت های زیر باشد:

اگر اطلاعات عملکرد مبدل حرارتی که در اختیار دارید، به صورت منحنی سرعت-کارایی باشد، نمی توانید از مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell استفاده کنید.

مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell به شما اجازه نمی دهد که تغییر فاز را برای سیال کمکی مدل کنید.

اگر این موارد به مسئله شما مربوط نمی شود میتوانید از مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell استفاده کنید.

مدل ماکرو یا مدل macro

مدل ماکرو دارای محدودیت های بیشتری نسبت به مدل سلول دوتایی یا مدل dual cell است.  مدل ماکرو یا مدل macro برای یک مبدل حرارتی با هسته نازک سه بعدی با سطح مقطع چهار گوش یعنی جایی که صفحه pass to pass عمود بر جهت جریان اصلی است و جریان کمکی یکنوخت است و مش یکنواخت و ساختار یافته است، کاملا مناسب است.

محدودیت های مدل ماکرو یا مدل macro

هسته مبدل حرارتی باید باید با مش سه بعدی سطح تقریبا مستطیلی باشد.

صفحه pass-to-pass بایدعمود بر جهت حرکت جریان اصلی باشد.

از مش Tet بهتر است که استفاده نشود. بهتر است از مش Hex/Wedge استفاده گردد.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل انتقال حرارت، مبدل های حرارتی و استفاده از مدل های مبدل های حرارتی در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi