1397/10/11 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (قاب مرجع چرخان)

در این بخش استفاده از روش قاب مرجع چرخان ( MRF ) نشان داده شده است.  یک ناحیه جریان روی یک مقطع دو بعدی از یک دمنده گریز از مرکز حل خواهد شد. در بسیاری از مسایل صنعتی، ما با میدان های شامل چرخش جریان سر و کار داریم. مانند دمنده گریز از مرکز که معمولا در سیستم های کنترل اتوماتیک آب و و هوا مورد استفاده قرار می گیرند. در مسائلی که تمام قسمت های متحرک توربوماشین مانند پره های فن ، هاب و سطوح شفت ها در یک سرعت زاویه ای مشخص می چرخند، و بقیه دیواره ها ثابت هستند می توان از روش قاب مرجع چرخان استفاده کرد. در این روش همه دامنه می تواند به عنوان یک تک قاب چرخشی به عنوان مرجع در نظر گرفته شود. هر چند زمانیکه هر کدام بخش ها با سرعت های مختلف می چرخند مشخص کردن فقط یک مرجع کافی نیست.

استفاده از روش قاب مرجع چرخان در شبیه سازی

در انسیس فلوئنت، مشخصه های جریان که به قسمت های چرخش چند گانه وابسته هستند را می توان با استفاده از روش قاب های مرجع چرخان (MRF) آنالیز کرد. نکته مهم در این مدل این است که قاب های مرجع چند گانه می توانند شامل یک دامنه واحد باشند. ناحیه جریانی که بدست خواهد آمد بیان گر تصویر لحظه ای از ناحیه جریان گذرا است که در آن اجزای چرخنده در حال چرخش هستند. اگر یک وجه مشترک (interface) را بتوان ترسیم کرد که در آن وابستگی زاویه ای کم باشد یا اصلا نباشد، مدل می تواند ابزار قابل اعتمادی برای شبیه سازی نواحی جریان میانگین زمانی باشد. به هرحال استفاده از این مدل در شبیه سازی های پیچیده  که بخش های چرخشی بیشتری وجود بسیار مفید است.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi