1396/04/03 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت

فرایند scavenging پاکسازی و پر شدن سیلندر در موتور دو زمانه

در این فایل آموزشی مراحل مدل سازی فرایند scavenging در موتور دو زمانه به تقضیل بیان شده است. این فرایند شامل پاکسازی سیلندر از سوخت مصرف شده و پر شدن آن از مخلوط تازه (و یا هوا) می شود. فرایند اشاره شده ترکیبی از فرایندهای ورود سوخت و خروج آن از سیلندر است.

مدل سازی فرایند پاکسازی و پر شدن (scavenging) سیلندر از دو جهت حائز اهمیت است:

  1. مقدار زیاد این فرایند باعث خروج مسقیم شارژ ورودی از اگزوز می شود و در نتیجه میزان سوخت مصرفی و آلودگی ناشی از موتور افزایش می یابد.
  2. اگر این فرایند به میزان کمی رخ دهد، میزان گازهای خروجی در سیلندر افزایش می یابد و در نتیجه میزان شارژ انتقال یافته به سیلندر کاهش می یابد. در این حالت از بازده موتور کاسته می شود.

کارایی فرایند پاکسازی و پر شدن (scavenging) حساسیت کمی به شرایط اولیه دارد و از این رو لزومی به شبیه سازی فرایند احتراق نیست.

مطالب ارائه شده در این فایل آموزشی به شرح زیر است:

-اعمال شبکه بندی دینامیکی (dynamic mesh motion) برای موتور دو زمانه در انسیس فلوئنت

-اعمال مدل species transport

-استفاده از تابع تعریف شده توسط کاربر برای محاسبه بازده/نسبت  scavenging

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی  فرایند های موتور دو زمانه همچون فرایند scavenging در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube